•  Türkçe | ₺
Adım Adım Balkan Rüyası TuruAdım Adım Balkan Rüyası TuruAdım Adım Balkan Rüyası TuruAdım Adım Balkan Rüyası TuruAdım Adım Balkan Rüyası TuruAdım Adım Balkan Rüyası TuruAdım Adım Balkan Rüyası Turu
 KESİN ÇIKIŞLI

  • Kavala, Selanik
  • İşkodra, Mostar
  • Dubrovnik, Medjugorje
  • Saraybosna, Belgrad, Sofya
  • Budva, Kotor
  • Ohrid, Üsküp, Priştine
Balkanların gizemli ve büyülü dünyasını adım adım dolaşacağız.

En ucuz ve en iyi Balkan turları ile renkli sokakların, nefes kesen manzaraların ve lezzetli Balkan mutfağının tadını çıkararak, farklı kültürleri keşfedeceksiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
22:20 Mecidiyeköy (Murat Muhallebicisi)
22:45 İncirli (Ömür Plaza Önü)
23:35 Beylikdüzü (Marmara Park Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından en iyi ve en ucuz Balkan turumuz için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.
Gün
Kavala, Selanik

Sabah saatlerinde Kavala’ya vardığımızda ekstra sabah kahvaltımızı alıp Kavala turumuza başlıyoruz. Kavala’da panaromik şehir turu yapacağız. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik Yapılar, Panagia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Teodoro Kimissi Kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve heykelinin görülmesinin ardından Selanik’e doğru yol alıyoruz buraya varışımıza müteakip yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Ayasofya Kilisesi, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanını görüyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon boyunda yürüyüş yapıp Aristotales meydanında verilecek serbest zaman ardından Büyük İskender Heykeli'ni görüp otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleşme ardından serbest zaman. Akşam arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek Sirtaki ve Taverna turuna katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Selanik şehrinde serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Selanik şehrinde serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. (40 EUR)

3.
Gün
Ohrid, Bitola (Manastır)

Sabah otelde alacağımız tur ücretine dahil sabah kahvaltısının ardından Yunanistan Makedonya sınırına doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün liseyi okuduğu okul olan askeri idadinin de bulunduğu Bitola (Manastır) şehrine varıyoruz. Burada yapacağımız tur sırasında bugün içerisinde Atatürk Anı Odası bulunan aynı zamanda şehrin arkeoloji müzesine de ev sahipliği yapan Askeri İdadi, Şirok Sokak, Yeni Camii, Eleni Karite’nin balkonu göreceklerimizin sadece bir kısmı. Burada ki turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda Şirok Sokak’ta bulunan restaurantlarda öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Rehberimizin vereceği buluşma saatinde hareketle Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Ohrid’e varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ohrid Gölü kıyısına kurulmuş olan incisi ile meşhur kendi de inci gibi olan bu güzel şehirde yapacağımız tur sırasında Ohrid evleri, Ayasofya kilisesi, Damat Ali Paşa camii, Halveti Tekkesi ve Camii, Türk mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ohrid’i yürüyerek gezdikten sonra bir de göl üzerinde keyif yapmadan olmaz. Turumuza dahil olan tekne turumuz için iskelede bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Ohrid Gölü’nün keyfini çıkarıp turumuzu tamamladıktan sonra alışverişleriniz ve keyif yapabilmeniz için serbest zaman. Türk mahallesinde bir bardak Türk çayı veya Türk kahvesi içmenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından belirtilen yer ve saatte buluşma ile otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bitola'da (Manastır) serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacaktır.

4.
Gün
Ohrid, Kalkandelen, Üsküp

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Güzergâh üzerinde Straza’da vereceğimiz kısa ve lezzetli bir molanın ardından hareketle Makedonya’nın önemli şehirlerinden biri olan olan ve nüfusun çoğunluğunun Arnavutlardan oluştuğu Kalkandelen’e gidiyoruz. Varışımızın ardından belki de görebileceğiniz en renkli görsele sahip Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında camii avlusunda bulunan şadırvandan buz gibi dağ suyunu da içip Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından doğu ile batıyı kucaklayan bu şehrin sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Osmanlı tarihinde başkent dışına yapılmış en büyük çarşının günümüze ulaşmış kısmında dolaşırken Kapan Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sultan Murat Camii, Saat Kulesi, Taş Köprü, Üsküp Kalesi, 2014 projesi kapsamında yapılmış olan heykel grupları, Makedon Meydanı, Vardar Nehri, Büyük İskender Heykeli bu muazzam şehirde göreceklerimizin sadece bir kısmı. Şanslıysanız ve o gün sabah erkenden tükenmediyse meşhur acıbademden yemeli mevsimi ise mutlaka soğuk bir boravitsa içmeli ve kikirikinin tadına bakmalısınız. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde yapılacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi turumuza (35 EUR) katılabilirler. Rumeli, Balkan ve Makedon ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır .
Öğle Yemeği: Üsküp'te serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.) Dileyen misafirler ekstra düzenlecek olan Makedon Gecesi'ne katılabilirler. (Zengin fix menü, meze, et veya tavuk seçenekleri ile vejetaryen misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur.)

5.
Gün
Üsküp, Matka Kanyonu, Prizren, Priştine, İşkodra

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak rehberimiz bizleri doğa içerisinde keyifli bir yürüyüş yapmaya ve oksijen depolamaya tur programımıza dahil olan Matka Kanyonu’na götürüyor. Burada yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından hareketle Makedonya Kosova sınırına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından dünyanın en yeni ikinci Avrupa’nın en yeni devleti Kosova’ya varıyoruz. İlk olarak Osmanlı’dan birçok iz taşıyan kendinizi bir Anadolu kasabasında gibi hissedeceğiniz Prizren’e varıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Sinan Paşa Camii, Arasta Camii Minaresi, Osmanlı Hamamı, Taş Köprü, Türk Konsolosluğu ve Kale göreceklerimizden sadece bazıları. Burada vereceğimiz serbest zamanda bölgenin leziz yemeklerinden tatmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Prizren turumuzu tamamladıktan sonra, Osmanlı tarihinin önemli padişahlarından Murat Hüdavendigar’ın zamanında otağının kurulu olduğu ve savaş sonrasında hayatını kaybettikten sonra organlarının tahnit edilip gömüldüğü ve sonrasında bu noktaya yapılan türbeyi ziyaret etmeye gidiyoruz. Türbe ziyaretimizin ardından Priştina’yı yol üzerinden panoramik olarak görüyor Kosova’daki ziyaretlerimizi tamamlıyor ve konaklamak üzere Arnavutluk’un İşkodra şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme otelimizde yapılacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Priştine çarşısında serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

6.
Gün
İşkodra, Budva, Kotor, Dubrovnik, Medjugorje

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Arnavutluk Karadağ sınırında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Podgarica, Sutomore, Petrovac üzerinden devam ederek Singapurlu bir multi milyarder tarafından satın alınan Sv. Stefan adasını panoramik olarak görüp ardından sahilleri ile meşhur Budva şehrini de panoramik olarak aracımızdan görerek ilerliyoruz. Deniz tatili için yurtdışındaki ideal merkezlerden biri olan Budva’nın hemen ardından orta çağın günümüze ulaşmış önemli yerlerinden biri olan Kotor’a varıyoruz. Karadağ’ın turistik merkezlerinden biri olan körfezin derinliklerinde ve dağın yamacında yüzyıllara meydan okumuş Kotor şehrini gördüğünüzde sizlerin de hem aklı hem yüreği burada kalacak. Varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında Kotor için çok önemli olan ailelerin malikaneleri, Aziz Tripun Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, meydanlar ve güzel hikayeleri görüp duyacaklarımızdan sadece bazıları. Bu şehirde vereceğimiz serbest zamanda mevsim ve hava uygun ise merdivenlerden surların en tepesindeki şapele çıkabilir ve buradan muhteşem manzara fotoğrafları çekebilir, şehrin dar sokaklarında bulunan kokuları takip ederek farklı ve muhteşem yemekler tadabilir, meydanlardan birinde içeceğinizi yudumlayabilir, şehrin en enteresan müzelerinden biri olan Kedi müzesini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehirde rehberinize o muhteşem pastanın nerede olduğunu sormayı unutmayın tüm tatlı sevenlere tavsiyemizdir.

Serbest zamanın ardından Kotor’dan ayrılarak önce Karadağ’dan Hırvatistan’a geçerek son yılların en popüler tatil merkezlerinden biri olan ve popüler dizilerden Game Of Thrones’un çekim seti olarak da kullanılmış, tarihsel olarak baktığımızda Osmanlı İmparatorluğu ile ilişkileri açsından da çok önemli bir yerleşim olan Dubrovnik’e varıyoruz. Kale içinde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Pile Kapısı, Ploce Kapı, Onorphius Çeşmesi, dünyanın ilk eczanesi, Fransiskan Manastırı, Orlando Heykeli, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı göreceklerimizden bazılarıdır. Bu orta çağ kokan şehirde yapacağımız keyifli turun ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin ara sokaklarını keşfedebilir, mağazalarda alışveriş yapabilir, deniz ürünlerinin tadına bakabilir, denizi veya orta çağ sokaklarını seyrederek keyifli bir kahve içebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde buluşarak Dubrovnik’ten ayrılıp önce Bosna Hersek’e geçiyoruz ve Medjugorje’de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kotor'da serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

7.
Gün
Medjugorje, Kravica, Pocitelj, Mostar, Saraybosna

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. İlk olarak bir doğa harikası olan tur programımıza dahil Kravica şelalelerine gidiyoruz. Buradaki serbest zamanın ardından Osmanlı’dan günümüze kalmış olan bir karargâh köyü olan Pocitelj’e ulaşıyoruz. Burada Osmanlı evleri, hamamı, camiyi ve eski Arnavut kaldırımı sokakları görüp Türk çaylarımızı ve Boşnak kahvelerimizi yudumladıktan sonra köyden ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız bölgenin en önemli şehirlerinden biri olan, yakın tarihimizde gerçekleşen Bosna Savaşı sırasında Hırvat topçularının atışları ile yıkılmış sonrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin de katkıları ile tekrar inşa edilmiş ve UNESCO Dünya Mirasları listesinde adı bulunan köprüsü ile meşhur, Osmanlı’dan kalma dar ve otantik sokaklarında sizleri bambaşka bir aleme götürecek olan Mostar’a geçiyoruz. Buradaki turumuz sırasında Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Camii, Katolik Katedrali, Türk Konsolosluğu ve Şehitlik göreceklerimizden bazılarıdır. Şanslı bir günümüzde isek köprüden şov amaçlı atlayan ama hikayesi eskilere dayanan gençleri de görebiliriz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sırasında Mostar’a özgü hediyelik eşyalardan alabilir, güzel bir yemek molası verebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde aracımız ile buluşup Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber yürüyerek şehrin merkezini keşfetmeye başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turda şehrin simgesi olan Sebil, Gazi Hüsrev Bey medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, Bedesten, Saat Kulesi, Baş Çarşı’nın birbirinden çeşitli dükkanları, İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sönmeyen Ateş, Latin Köprüsü, Fatih Camii göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Bosna’ya özgü kafelerde Boşnak kahvesi içebilir, muhteşem Boşnak böreği ile kendinizden geçebilir veya şehrin Avrupai ve Osmanlı döneminden kalma sokaklarında kaybolarak şehri keşfedebilirsiniz. Turumuzun ardından şehir merkezinde akşam yemeği için Bosna’nın meşhur köftesi çevapi yiyoruz. Yemeğin ardından aracımızla otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Mostar'da serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Saraybosna'da meşhur Boşnak köftesi yiyeceğiz. (Ekstra) (Konaklanacak otele göre yemek otelde de alınabilmektedir.)

8.
Gün
Saraybosna, Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Bosna Hersek’in yaylaları, köyleri içerisinden devam eden keyifli bir yolculukla adına kitaplardan da aşina olduğumuz Drina Nehri üzerinde bulunan sınır kapısından geçerek programımızda bulunan bir diğer ülkeye de giriş yapmış oluyoruz. Bosna Hersek’in kıvrımlı yollarından sonra gördüklerimizin tam zıttı geniş ovaları, köyleri ve muazzam manzaralar seyrederek Belgrad’a ulaşıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında Knez Mihailova Caddesi, Kale Megdan, Fransa’ya Saygı Anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, Panorama Noktası, Viktor Heykeli, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Saat Kulesi ve Surlar göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Belgrad’ın hareketli sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacıda değişik dondurma lezzetlerinin tadına bakabilir veya çevreyi ve şehri seyrederek keyifli birer kahve içebilirsiniz. Turumuzun ardından aracımızla otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Zvornik'te serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

9.
Gün
Belgrad, Sofya

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varışımızla beraber panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında Balkanların ikinci en büyük Ortodoks Kilisesi olan Aleksander Nevski, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Banyabaşı Camii göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik turun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Bulgar Gecesi turumuza katılabilirler. (45 EUR) Bulgar ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır .
Öğle Yemeği: Serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Dileyen misafirler ekstra düzenlecek olan Bulgar Gecesi'ne katılabilirler. (Zengin fix menü, meze, et veya tavuk seçenekleri ile vejetaryen misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur.)

10.
Gün
Sofya, Plovdiv (Filibe), İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Bulgaristan’dan ayrılmadan önce 2019 kültür başkenti seçilmiş Roma İmparatorluğundan, Osmanlı İmparatorluğundan ve Bulgar Krallığı döneminden kalma eserleri bir arada görebileceğimiz Plovdiv (Filibe) şehrini ziyaret ediyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saat ve yerde buluşarak Plovdiv’den ayrılıyoruz. Kapıkule Sınır Kapısı'na varıp buradaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından otobanı takiben İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır .
Öğle Yemeği: Plovdiv'de serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Türkiye sınırları içerisinde alınacaktır. (Ekstra)

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
4* otellerde 7 gece konaklama
Otellerde alınacak olan 7 sabah kahvaltısı
Otellerde 4 adet, Saraybosna’da lokal restoranda alınacak olan 1 adet toplamda 5 adet akşam yemeği
Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri
Check point ve otopark ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
Multi Schengen Vizesi
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle yemekleri
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
Ohrid’de yapılacak olan müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi
Sofya’da yapılacak olan müzikli ve eğlenceli Bulgar Gecesi
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Seyahat Güvence Paketi

EK BİLGİLER

Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil pasaport için gerekli değildir.)

Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Arnavutluk Cumhuriyetine seyahat edecek olan Türk vatandaşları; Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport türlerinden herhangi birine sahip olması fark etmeden 180 gün içerisinde 90 gün süre ile vizeden muaftırlar.

Önemli Uyarı: Tatil Olayı; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#44
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
7 Sabah, 4 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
35 EUR
Makedon Gecesi
45 EUR
Bulgar Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın10 Gün
Balkanlar
44

569

en düşük kişi başı

569

10 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.