•  Türkçe | ₺
Alaçatı Ot Festivali TuruAlaçatı Ot Festivali TuruAlaçatı Ot Festivali Turu

Alaçatı Ot Festivali Turu


  • Çeşme
  • Alaçatı
  • Kuşadası
  • Şirince
  • Meryem Ana Evi
  • Efes Antik Kenti
Ege'de yetişen binlerce bitkinin sergilendiği, birbirinden renkli görüntülere sahne olan ve eğlencelerle dolu ot festivalini Tatil Olayı ile keşfetmeye ne dersin?

Alaçatı Ot Festivali turları ile güzel bir hafta sonu geçirmek, festival coşkusunu yaşamak, Ege'nin temiz havası almak ve çeşitli otlar ile yeni tarifler öğrenip onları evde denemek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

20:00 Beylikdüzü (Migros Önü)
20:15 Avcılar (Otobüs Durakları Önü)
21:00 İncirli (Dilek Pastanesi Önü)
21:30 Mecidiyeköy (Mado Önü)
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
22:20 Kartal Köprüsü Altı (Ankara İstikamet)
22:40 McDonald's Çayırova
22:45 Gebze (Center)
00:15 Bursa Almira (Otel Önü)

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Tatil Olayı ile Alaçatı Ot Festivali turu için gece yolculuğuna başlıyoruz.

2.
Gün
İzmir, Çeşme, Alaçatı

Sabah erken saatlerde İzmir'e ulaşıyor ve Çiçekliköy'de ekstra olarak alacağımız sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrasında İzmir merkeze doğru hareket ediyoruz. İzmir gezimiz panaromik olarak Konak Meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağı ve Asansör gezimizden oluşmaktadır. Panaromik olarak yapılan İzmir gezimizin ardından Antik Çağ’dan itibaren Batı Anadolu’nun en önemli yerleşimleri arasında sayılan Erythrai’ye ev sahipliği yapmaya başlayan ilçe, stratejik konumundan dolayı sırasıyla Persler’in, Makedonlar’ın, Pergamon Krallığı’nın, Romalılar’ın, Bizanslılar’ın ve Osmanlı’nın hâkimiyetine geçmiş Türkiye’nin en önemli plajlarına ve gece hayatına sahip olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de ilk durağımız 1508 yılında ll. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi olacak. Kale gezisi sonrasında 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde de otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. İlgili gezilerin ardından limanın muteşem görüntüsü altında verilecek serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından Begonvillerle bezenmiş taş evleri, masalsı yel değirmenleri ve her daim rüzgar alan dar sokakları ile ünlü olan sörfçülerin uğrak noktası olan Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek Alaçatı Ot Festivali'ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve festival komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Kuşadası'nda bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Çiçekliköy'de alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Alaçatı'da alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.Konaklama: Moonstar Hotel Kuşadası vb.
3.
Gün
Meryem Ana Evi, Efes, Şirince

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otobüsümüze binerek bugün ki ilk gezi noktamız olan Meryem Ana Evi’ni ziyaret etmek için Selçuk’a doğru yola çıkıyoruz. Bir dönem Hz. Meryem’in yaşadığı ve en son görüldüğü yer olarak kabul edilen bu kutsal mekan çeşitli papaların ziyaretine ve Patriklik kutsanmasına layık görülmüştür. İlk hac ziyareti 1896'da gelen Papa XIII. Leo tarafından yapılmıştır. Hristiyan alemi için kutsal sayılan yerde gezimizi gerçekleştirip, rehberimizden bilgiler aldıktan sonra dünya başkentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu’nun ihtişamlı günlerinin adeta bir yansıması olarak nitelendireceğimiz Efes Antik Kenti’nde rehberimizin anlatımları eşliğinde gezimize başlıyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evler, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam ve Celcus Kütüphanesi gezeceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sırasında rehberimizden bu yerlerin tarihi hakkında bilgiler alırken, muhteşem fotoğraflar da çekebilirsiniz. Efes Antik Kenti gezimizi tamamlayıp otobüsümüzde buluştuktan sonra öğle yemeği molamız için hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Türkiye’nin en estetik köylerinden biri olan Şirince’ye doğru hareket ediyoruz. Zeytinlikler arasında devam eden yolculuğumuz ile eski adı Çirkince olan Şirince’ye varıyoruz. İlk olarak bölgenin en nefis meyveli şaraplarının bulunduğu Şarap Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra rehberimizin köy hakkında vereceği bilgilerin ardından köyde serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında kumda kahve içerek köyün keyfini çıkarabilir veya köy içerisinde dolaşarak fotoğraflar çekip, hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Serbest zamanımızın bitiminin ardından bu şirin köye veda ediyoruz ve İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde İstanbul’a varış. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zaman olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
1 gece konaklama
1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
Lüks araçlarla ulaşım
Programda belirtilen çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:
İlk gün sabah kahvaltısı
Son gün akşam yemeği
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Tüm öğle yemekleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Kişisel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Müze kart (Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeler için geçerlidir.)

EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 1 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Olayı sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Tatil Olayı bu durumlarda sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Tatil Olayı sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Müze kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#67
LOKASYON:
Ege (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah, 1 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün
Ege
67

2.999TL

en düşük kişi başı

2.999TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.