•  Türkçe | ₺
Batı ve Orta Karadeniz TuruBatı ve Orta Karadeniz Turu

  • Kemere Köprüsü, Safranbolu, Cinci Han
  • Kastamonu, Şerife Bacı Anıtı
  • Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Sinop Kalesi, Tarihi Cezaevi
  • Sinop Tekne Turu, Bandırma Vapuru
  • Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi
  • Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarları
Batı ve Orta Karadeniz turları ile Bartın, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun ve Amasya gibi tarihe meydan okuyan birbirinden güzel yerlerde keyifli bir kültür turu sizi bekliyor.

Yeşiller içinde, tarihi geçmişleriyle birbirinden güzel Karadeniz şehirlerini keşfetmeye ne dersin?

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

22:00 Beylikdüzü (Migros Önü)
22:15 Avcılar Otobüs Durakları
23:00 İncirli (Doğtaş Mobilya Önü)
23:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
24:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
00:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
00:30 McDonald's Çayırova
01:15 İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı)
02:15 Sakarya Otogar Önü
03:00 Düzce T7 Petrol Durağı
03:45 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi

Belirtilen noktolarda siz değerli Tatil Olayı misafirleri ile buluştuktan sonra Ramazan Bayramı özel Batı ve Orta Karadeniz turu için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.
Gün
Bartın, Kastamonu

Amasra'ya gelişimizle birlikte burada sabah alacağımız ekstra kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz. Amasra Kalesi̇, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kale İçi̇ Evleri̇, Fati̇h Cami̇i̇, Küçük Ki̇li̇se, Kemere Köprüsü, Çeki̇ci̇ler Çarşısı'nı gezikten sonra Batı Karadeniz'in en kıymetli ilçelerinin başında yer alan ve UNESCO’nun koruma altına aldığı, Osmanlı ve Rum ortak hayatının izlerini koruyan müze kent Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak görebileceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiçbir evin diğerinin görüşünü engellemediğini ve muhteşem bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Rehberimizin anlatımını bitirmesinin ardından, fotoğraflarımızı çekiyor ve Safranbolu’yu bizlere yaşatan, Arnavut kaldırımlı sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Konakları ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da, en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman tünelinde gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur İmren lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken, aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Yemeniciler arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu Tarihi Çarşı gezimizi tamamlıyor Öğlen yemeğimizi serbest olarak aldıktan sonra kurtuluş savaşının baş mimarlarından olan Şerife Bacı'yı ziyaret etmek üzere Kastamonu'ya doğru hareket ediyoruz. burada Nasrullah Camii, Nasrullah Köprüsü, Şeri Bacı Anıtı gezimizi tamamlıyor şehrin saat kulesini ve kalesini, Anadoludaki ilk düz lise olan Abdurrahman Paşa lisesini ve Şapka devriminin yapıldığı Hükümet Konağı'nı panaromik olarak görüyoruz. Kastamonu ilimizin meşhur pastırması, sucuğu sarımsak ve çekme helvasını almak için Sepetçioğlu yöresel ürünlerine gidiyoruz alış verişimizi tamamladıktan konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı için otelimize gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Amasra'da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Safranbolu'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.Konaklama: Mütevelli Otel vb.
3.
Gün
Sinop, Samsun

Sabah Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Türkiye'nin en kuzey noktasında olan Sinop şehrimizi gezmeye ve yaşamaya gidiyoruz. Doğal güzelliğini koruyan tarihi bir liman kenttir. Sinop gezimize muhteşem görüntüleri ve eşsiz doğası ile Erfelek Tatlıca Şelaleleri gezimiz ile başlıyoruz. Sinop'un Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarındaki sıra şelalelerdir. Tatlıca irili ufaklı 28 ayrı şelale barındırmaktadır. Sinop’ta ilk olarak Büyük İskender’e gölge etme, başka ihsan istemem sözüyle tanınan, ünlü Filozof Diyojen’in Heykeli bizleri karşılıyor. Ardından yapacağımız Tarihi Sinop Cezaevi gezimizde, hem tarihin hüzünlü sayfalarına tanıklık edeceğiz hem de ilginç hikayeleri rehberimizden dinleyeceğiz. (Sinop Cezaevi, 15 Ocak 2021 tarihi itibariyle tadilata alınmıştır. Gezi tarihinde henüz açılmamışsa, sadece dışarıdan fotoğrafı alınacaktır.) Pek çok ünlü ismi misafir eden Tarihi Cezaevi gezisinin ardından ise, Sinop Limanı’na ulaşacağız. (Sinop Gezimize Karadeniz'e gelmişken tekne turu olmazsa olmazımız dedik ve son olarak tekne turu (Ekstra) düzenliyoruz.) Meşhur Sinop mantısı yemek üzere Örnek mantıya gidiyoruz serbest öğlen yemeği molamızın ardın dan yönümüzü Sinop Samsun Karadeniz sahil yolundan Gerze ilçesini ve Alaçam ilçelerini panaromik görüyor ve Samsun'a varıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadeleyi başlattığı Samsun geziyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz ve ardından Bandırma vapurundan ilk indikleri yer olan olan Tütün İskelesi'ne gidiyoruz. Samsun Belediye Parkı'nda Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalya'lı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Sinop'ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.Konaklama: Simisso Hotel vb.
4.
Gün
Amasya

Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra turumuzun son günü gezimize başlamak üzere Amasya'ya doğru hareket ediyoruz. Gezimize ilk olarak Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat ile Şirin su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarları'nı panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi yemek üzere Yeşil Irmak kenarında bulunan Lalehan restoranına gidiyoruz ve açık büfe yöresel yemeklerimizi yiyoruz. (Ekstra) Dileyen misafirlerimiz yeşil ırmak üzerinde yer alan tekneler ile gezinti yapabilirler. (Ekstra) Amasya da gezimizi tamamladıktan İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz Tosya Onur Park ve Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesislerinde vereceğimiz molaların ardından siz değerli misafirlerimiz ile bir başka Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyor ve sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Amasya'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
1 gece Kastamonu otellerinde konaklama
1 gece Samsun otellerinde konaklama
2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
Lüks araçlarla ulaşım (Kişi sayısına göre)
Zorunlu seyahat sigortası
Program dahilindeki tüm çevre gezileri

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Öğle yemekleri
İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Müze kart

EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 2 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Olayı sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Tatil Olayı bu durumlarda sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Tatil Olayı sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Müze kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#65
LOKASYON:
Batı Karadeniz, Orta Karadeniz (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah, 2 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün
Batı Karadeniz, Orta Karadeniz
65

4.900TL

en düşük kişi başı

4.900TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.