•  Türkçe | ₺
Büyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya TuruBüyük İtalya Turu
 EKSTRALAR DAHİL

  • Sofya
  • Padova
  • Ljubljana
  • Venedik
  • Milano
  • Napoli
İhtişamın ve lezzetin buluştuğu, moda, sanat ve doğal güzellikleriyle ünlü İtalya'yı keşfediyoruz.

Türkiye’nin en kapsamlı İtalya Turu ile  Roma, Venedik, Pisa, Floransa, Siena, Milano, Verona ve Vatikan gibi birbirinden değerli şehirleri gezeceğiz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
21:30 Mecidiyeköy (Eski Ali Samiyen Karşısı)
22:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Sofya, Belgrad

Sabah saatlerinde yolda serbest olarak alınan kahvaltının ardından, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya varışımızla beraber panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Balkanların ikinci büyük Ortodoks Kilisesi olan Aleksandr Nevski, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Banyabaşı Camii göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik turun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşarak Belgrad'a doğru hareket ediyoruz. Belgrad'a varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında Knez Mihailova Caddesi, Kalemegdan, Fransa’ya Saygı Anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, Viktor Heykeli, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Saat Kulesi ve Surlar göreceklerimizden sadece bazılarıdır. Yürüyüş turumuzun ardından Belgrad'ın hareketli sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacıda değişik dondurma lezzetlerinin tadına bakabilir veya çevreyi ve şehri seyrederek keyifli birer kahve içebilirsiniz. Turumuzun ardından lüks araçlarımızla kalacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Mola yerlerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Belgrad'ta alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

3.
Gün
Belgrad, Ljubljana, Padova

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyoruz. Hırvatistan sınırından geçip Zagreb üzerinden devam ederek Slovenya sınırına ulaşıyoruz. Her ne kadar iki ülke de Avrupa Birliği üyesi olsa da halen aralarında gümrük ve pasaport kontrolleri devam ettiği için işlemlerimizi tamamlayarak başkent Ljubljana'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber bu küçük ama Avrupa'nın en romantik şehrinde yapacağımız yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ljubljana, Avrupa'nın gizli mücevherleri olarak kabul ediliyor. Turumuz esnasında, Preseren Meydanı, Üçlü Köprü, Ejderha Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından verilecek serbest zaman sırasında nehir boyundaki kafelerde bir şeyler yiyebilir, hediyelik eşyalar alabilir, pazarın kurulduğu güne denk geldiyseniz kendinizi semt pazarında kaybedebilirsiniz. Rehberimizin verdiği saatte buluşarak Ljubljana'dan ayrılıyoruz ve İtalya sınırlarına geçerek Padova'ya ulaşıyoruz. Geceleme için konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde tur ücretine dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

4.
Gün
Padova, Venedik, Verona, Bergamo

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız tarihte bir korsan kolonisi olarak 118 ada üzerinde kurulmuş olan Venedik olacaktır. Bu adalar içerisinde en büyüğü olan San Marco adasına ulaşmak için bizleri Troncetto Limanı'nda bekleyen özel aracımıza ulaşıyoruz. Deniz üzerinde yapacağımız yaklaşık yarım saatlik yolculuktan sonra adını Venedik'in koruyucu azizinden almış olan bu ada üzerindeki yürüyüş turumuza başlıyoruz. Doğal bir kanal olan ve Canale Grande olarak adlandırılan büyük kanal haricinde suni olarak yapılan birçok kanalda ada derinliklerine denizden rahatlıkla ulaşmayı sağlamaktaydı. Günümüzde bu kanallar sebebiyle ada üzerinde gezerken birçok köprü üzerinden geçmeniz gerekmektedir. Her köşesi bir tarih barındıran bu güzel yerde Dükler Sarayı, Hapishane, Ahlar Köprüsü, İstanbul’dan da getirilmiş bazı eserleri barındıran San Marco Bazilikası, San Marco Meydanı, Çan Kulesi ve Rialto Köprüsü göreceklerimizden bazılarıdır. Rehberimizin anlatımlarıyla farklı hikayelerle kendimizi farklı alemlerde bulacağımız bu güzel gezinin ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında Murano camından yapılan eşyaları satan dükkanlara bakabilir, Venedik ile özdeşleşmiş yüzlerce çeşit maskelerden alabilir veya kafelerde oturup orkestranın çaldığı müzik eşliğinde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Venedik denince akıllara gelen Gondol turumuza katılabilirler. (Ekstra) Su kanalları arasında yaklaşık yarım saat süren bu rüya gibi yolculuk herkesin hayatında en az bir kere yaşaması gereken unutulmayacak bir deneyimdir. Serbest zamanın ardından rehberimizin verdiği saat ve yerde buluşarak özel vaporetto ile Troncetto'ya geri dönüyor ve otobüsümüzle turumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Romeo ve Juliet aşkının yaşandığı İtalya'nın en özel şehirlerinden biri olan Verona oluyor. İtalya'nın ikinci büyük arenasını görebileceğimiz şehre varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda, Bra Meydanı, Verona Arena ve Juliet'in Evi göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda Verona'nın granit kaplı alışveriş sokağında ünlü markaların dükkanlarını gezip alışveriş yapabilir, Bra Meydanı'nda bulunan kafelerde oturup özellikle orman meyveli Panna Cotta’nın tadına bakabilir veya lokal içeceklerinden yudumlayarak günün keyfini çıkarabilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirttiği yer ve zamanda buluşarak Alp Dağları manzarası eşliğinde Bergamo'ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz.

(Bölgenin yoğunluğuna göre konaklama Bergamo veya Milano çevresinde yapılacaktır.)

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

5.
Gün
Bergamo, Milano, Pisa, Montecatini

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Lombardiya bölgesinde bulunan modanın başkenti Milano olacaktır. Burada yapacağımız yürüyüşte şehrin simgesi olan asıl adı Mariae Nascenti olan Milano Duomosu, Vittorio Emanuele II Galerisi, La Scala Tiyatrosu, Leonardo da Vinci Heykeli, Vittorio Emanuele Meydanı ve Heykeli, Sforza Kalesi göreceklerimizden bazılarıdır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda dünyaca ünlü markaların mağazalarını gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra, dünyanın en ilgi çeken ve en çok ziyaret edilen kulelerinden birine ev sahipliği yapan Pisa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Galileo Galilei'nin de deneylerini gerçekleştirdiği Pisa Kulesi'nin de içinde bulunduğu dini komplekse doğru bir yürüyüş yapıyoruz. Burada rehberimizden kulenin ve şehrin enteresan hikayesini dinledikten sonra buraya kadar gelip de olmazsa olmaz olan kule ile meşhur fotoğraflardan çektiriyoruz. Verilen serbest zamanda bölgede bulunan hediyelik eşya tezgahlarından alışveriş yaptıktan sonra otobüsümüz ile konaklayacağımız Montecatini Terme bölgesine doğru harekete geçiyoruz. Varışımızın ardından otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra bu keyifli kasabada mutlaka bir gece yürüyüşü yapmanızı öneririz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

6.
Gün
Montecatini, Floransa, Siena, Roma

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Dünyada metre kareye en çok sanat eseri düşen Rönesans’ın en önemli şehirlerinden biri olan Floransa’ya gidiyoruz. Burada yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında Santa Maria del Fiore olarak anılan Floransa Duomosu, Vaftizhane, Senyörler Meydanı, Vecchio Sarayı, Neptün Çeşmesi, Vecchio Köprüsü, Cumhuriyet Meydanı göreceklerimizden bazılarıdır. Burada vereceğimiz serbest zamanda dericiler çarşısını görmenizi ve Floransa’nın leziz etlerinin tadına bakmanızı özellikle öneririz. Serbest zamanın ardından rehberimizin söylediği yer ve zamanda buluşarak bir başka orta çağ harikasına doğru yola çıkıyoruz. Dünyaca ünlü Palio adı verilen eğersiz at yarışları ile ünlenmiş Siena şehrine vardığımızda yapacağımız yürüyüş sırasında kendinizi gerçekten orta çağa ışınlanmış hissedeceksiniz. İtalya’nın her noktası ayrı güzeldir ancak Siena’yı asla hafızalarınızdan silemeyeceksiniz. Kıvrımlı sokakları arasından yürüyerek ulaşacağımız Campo Meydanı'nda Mangia Kulesi ve Pubblico Sarayı bizleri karşılayacak. Meydanın hemen arka tarafında kalan Siena Katedrali ise mimari olarak mutlaka görülmesi gereken yapılardan biridir. Bu ve bir çok eseri daha göreceğimiz yürüyüş turumuzun ardından serbest zamanda Siena’nın mahallelerini temsil eden flamalardan alabilir meydan etrafındaki kafelerde aperatif bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimiz ile buluşuyor ve otobüsümüzün bizi alacağı noktaya doğru yürüyoruz. Tarihteki en önemli imparatorluklardan biri olan Roma İmparatorluğu’nun da başkenti olmuş bu tarih kokan şehre varışımız ile beraber tur ücretine dahil olan ışıklar altında Roma turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Dan Brown’un da kitaplarında bahsettiği, bir dönem Cem Sultan’ın tutsak edildiği Sant'Angelo Kalesi ve Köprüsü olacak. Ardından İmparatorluk zamanında yarışların düzenlendiği stadyum olarak kullanılmış bugünse aynı yapısal planda ama etrafı evler ve muazzam bir kilise ile çevrelenmiş, akşamları çeşitli sanatçıların serbest performans sergilediği Navona Meydanı ziyaret ediyoruz. Meydan ortasında bulunan dört nehir çeşmesi hemen arkasına Bernini tarafından yapılmış olan kilise ile bu meydan sizleri büyüleyecek. Günümüzde resim, pandomim ve müzik sanatçılarının da çok rağbet gösterdiği bu önemli nokta sanatçılar meydanı olarak da anılmaktadır. Burada fotoğraflarımızı çektikten sonra şehrin en eski yapılarından biri olan Pantheon’a gidiyoruz. Bu yüzyıllara meydan okumuş binanın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğinizi serbest zaman sırasında çevrenizdeki birçok restaurantların birinde yiyebilirsiniz. Pizza, makarna veya deniz ürünleri seçeneklerden sadece birkaç örnek. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor ve gece fotoğraflarını çekmek üzere Kolezyum’a (Colosseo) doğru yola çıkıyoruz. Roma’da gladyatör dövüşleri için inşa edilmiş bu dev arenanın gece fotoğraflarını çektikten sonra otelimize gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

7.
Gün
Roma, Vatikan, Napoli

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelden bagajlarımız ile ayrılıyoruz. İlk durağımız dünyanın en küçük devleti olan Vatikan olacaktır. San Pietro Bazilikası ve meydanı çevresinden oluşan bu küçük devlet Hristiyanlar için çok önemli bir mabettir. Katolik mezhebinin lideri olan Papa’nın da yaşadığı bu önemli yerde rehberimizden bazilikanın yapılış süreci, meydan, mimarları, yapı üzerindeki ve içindeki önemli heykel grupları, papa suikasti gibi önemli birçok konuda bilgi aldıktan sonra verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çekiyor ve kilise ziyaret etmek için uygunsa ziyaretimizi tamamlayıp Vatikan’dan ayrılıyoruz. Sıradaki planımız Roma şehir turu oluyor. Bastığınız her taşın tarihten bir iz olduğu Roma şehrini adım adım gezmek üzere yürüyüş turumuza Kolezyum ile başlıyoruz. Gece ışıklar altında fotoğrafladığımız yapıyı bu sefer gündüz gözüyle görüyoruz. Yüzlerce insanın hayatının son bulduğu bu muazzam yapıyı hikayeleri ile rehberimizden dinledikten sonra Roma forumunu görerek yürüdüğümüz yolun sonundaki Venedik Meydanı'na ulaşıyoruz. Şehirdeki en özel yapılardan biri olan Vittorio Emanuele II anıtının da bulunduğu bu meydandan sonra Via Del Corso caddesini takiben önce Trevi Çeşmesi (Aşk Çesmesi) sonra dört peygamber anıtı, İspanyol Merdivenleri ve Popolo Meydanı bu tur sırasında göreceklerimizden sadece bazılarıdır. Şehir o kadar önemli bir tarihi dokuya sahip ki her köşede yeni bir detay keşfetmeniz mümkün. Yürüyüş turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Roma ile özdeşleşmiş İtalyan dondurmasının ve el yapımı makarnaların tadına bakmanız önemle tavsiye edilir. Şehrin en iyi tiramisusunun da nerede olduğunu rehberinize mutlaka sorun. Turumuzun ve serbest zamanın ardından rehberimizin dediği saatte buluşma ile Napoli’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile beraber şimdiye kadar gördüğümüzden farklı bir İtalya şehri ile karşılaşmaya hazır olun. Ancak halkı çok sıcak ve samimidir. Burada yapacağımız tur sırasında Umberto Uno Galerisi, Castel Nuovo, Napoli Katedrali, liman göreceklerimizden sadece bazıları. Turumuzdan sonra vereceğimiz serbest zamanda limonla yapılmış buzlu içeceklerin ve yöreye özel baba tatlısının tadına bakmanızı öneririz. Turumuzdan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

8.
Gün
Napoli, Pompei, Brindisi-Bari

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştirip bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız tarihteki önemli antik kentlerden biri olan Vezüv yanardağının hemen kıyısında bulunan Pompei oluyor. Taşlaşmış insanlar ile de ün salmış olan bu şehirde kaldırımlar, evler, yaya geçitleri, hamamlar, tapınaklar ve inanılmaz hikayeler sizi bekliyor. Pompei’de yapacağımız turun ardından hediyelik eşya alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. (Pompei turuna katılmak isteyen misafirlerden Pompei giriş ücreti, gruplar için mecburi olan kulaklık bedeli ücreti alınır, ayrıca mecburi olan lokal rehber ücreti katılan kişi sayısına bölünür.) Rehberimizin vereceği saatte buluşmanın ardından hareketle Yunanistan’a yapacağımız feribot yolculuğu için Brindisi ya da Bari limanına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından gemiye geçiyoruz. Gece yolculuğu ile Yunanistan’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Geceleme gemide olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

9.
Gün
Brindisi-Bari, Igoumenitsa, Kavala, İstanbul

Sabah saatlerinde geminin Igoumenitsa limanına yanaşmasının ardından araçlarımıza binerek gemiden ayrılıyoruz. Yolda vereceğimiz ihtiyaç molasının ardından Kavala’ya varışımızla beraber meşhur Kavala kurabiyesinin tadına bakıp ardından sizlere yemek için serbest zaman veriyoruz. Yemeğin ardından İpsala Sınır Kapısı'na doğru yolumuza devam ediyoruz. Sınıra varışımızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayıp İstanbul’a doğru yolumuza devam ediyoruz. İstanbul'a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Gemide ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım,
3* ve 4* otellerde 6 gece konaklama
Otellerde alınacak olan 6 sabah kahvaltısı
Birindissi ya da Bari – Igoumenitsa Feribotu yolculuk bileti (ATS – Pulman tipi)
Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri
Check point ve otopark ücretleri
Zorunlu Seyahat Güvence Paketi


HARİÇ OLANLAR:
Multi Schengen vizesi
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
Vaporetto Ücreti (15 EUR)
Gondol Turu (25 EUR)
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Yurtdışı Seyahat sağlık sigortası
Otel Şehir vergileri toplam 35 EUR (City tax ismiyle kişi başı alınan vergiler; otelin şehir merkezine yakınlığına, otel yıldız sayısına ve kalınan gecelemeye göre değişiklik gösterdiğinden, tur başlangıcında rehber tarafından toplanarak otele ödenir.)


EK BİLGİLER

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#7
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
6 Sabah
ULAŞIM
Otobüs    Deniz   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
25 EUR
Gondol Turu
15 EUR
Vaporetto

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün
İtalya
7

599

en düşük kişi başı