•  Türkçe | ₺
Doğu Ekspresi ile Erzincan, Erzurum, Kars ve Van TuruDoğu Ekspresi ile Erzincan, Erzurum, Kars ve Van TuruDoğu Ekspresi ile Erzincan, Erzurum, Kars ve Van TuruDoğu Ekspresi ile Erzincan, Erzurum, Kars ve Van Turu
 LÜKS

Doğu Ekspresi ile Erzincan, Erzurum, Kars ve Van Turu


  • Yataklı Doğu Ekspresi
  • Ani Harabeleri
  • Kafkas Gecesi
  • Çıldır Gölü
  • Muradiye Şelalesi
  • Akdamar Adası
Turistik Doğu Ekspresi ile misafirlerimizi hafızalarından silinmeyecek masalsı bir dünyaya götürüyoruz.

Tren yolculuğu ile başlayan bu turumuzda, misafirlerimize el değmemiş manzaraları görme, bozulmamış bir doğada bulunma ve yeni bir kültürle tanışma fırsatı sunuyoruz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
Ankara

Siz değerli misafirlerimizle saat 15:00'de Ankara Tren Garı'nda buluşuyoruz. Burada, sizleri karşılayacak olan görevli arkadaşlarımız gerekli bilgileri vererek, bize özel ayrılmış vagonumuzun yataklı kompartımanlarımıza yerleşerek uzun yıllar unutamayacağınız Kars'a doğru tren yolculuğumuza başlıyoruz.Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi
2.
Gün
Erzincan, Erzurum, Kars

Sabah trende alacağımız kahvaltının ardından, gün boyu trende geçireceğimiz zamanlarda ara duraklarda kısa bekleme sürelerini değerlendirmek üzere, 08:00-10:40 saatleri arasında programımızın ilk durağı olan Erzincan'da bir duraklama gerçekleştireceğiz. Erzincan gezimizin ardından, trenimize tekrar binerek Erzurum’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Saat 14:50 sularında Erzurum'a varışımızla birlikte trenimizle vedalaşıyoruz. Erzurum Tren Garı'nda bizleri bekleyen rehberimizle buluşarak araçlarımıza geçiyoruz. Yakutiye Medresesi, Tarihi Erzurum Evleri, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Kalesi ve Atatürk Evi’ni kapsayan gezimizi gerçekleştireceğiz. Buradan sonra, Sarıkamış Şehitliği gezisi için Kars'a doğru yola çıkacağız. Sarıkamış Şehitliği'nde vereceğimiz moladan sonra Kars'ta bulunan otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Trende ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Erzurum'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımızotelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Sapran Deluxe Hotel vb.
3.
Gün
Kars

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, Brest-Litovsk Antlaşması ile Osmanlılara bırakılan Kars'tan ayrılarak Ermeni Hanedanlığı'nın başkenti olmuş, Sultan Alparslan tarafından 1064 yılında 25 günlük bir kuşatmadan sonra fethedilen Ani Antik Kenti'ne ulaşıyoruz. Burada 1215 yılında Anili bir tüccar olan Tigran Honents tarafından inşa edilmiş Resimli Kilise'yi ziyaret ediyoruz. Şehrin en merak edilen ve tarihi değerlerin başında gelen Büyük Katedral, yazıtlara göre temelleri Bagratlı Kralı II. Sembat tarafından M.S. 990 yılında atılmış, ancak Kral Sembat öldükten sonra kiliseyi eşi kraliçe Katranide tarafından 1001 yılında bitirilmiştir. 1072 yılında Ebû'l Menuçehr Bey tarafından yaptırılan ve Anadolu'daki ilk Türk Camisi olma özelliğini taşıyan Menuçehr Camii ziyaretimizden sonra Kars'a ulaşıyoruz. Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ne dönüştürülen Kanlı Tabya binasını ziyaret ediyoruz. Ülkemizdeki en önemli interaktif müzeler arasında yer almaktadır. 1828 yılında, Rusların Kars’a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Daha sonra, birçok dere ve pınardan beslenen, derinliği 42 metre olan lav akıntısı ile meydana gelmiş doğan bir set gölü olan Çıldır Gölü'ne varıyoruz. Eşsiz doğası ile kış aylarında üzeri donan Çıldır Gölü'nde dileyen misafirlerimiz göl üzerinde atlı kızakla gezebilir veya bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü sonrası konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile bölge kültürünü tanıyabileceğimiz ve yöresel yemeklerin tadına varacağımız Kars'ın olmazsa olmazı Kafkas gecesine katılıyoruz. 

Kafkas Gecesi (Menü)
Kafkas Gösterisi, Aşık Atışması, Canlı Müzik, Meyve Tabağı, Kabuklu Fıstık, Fırında Gartol, Piti (Bozbaş), Yöresel Çorba, Yoğurt, Pancar Turşusu, Salata, Çeçil Peyniri, Yöresel Helva (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kars'ta yöresel yemekler ile ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Bu akşam yapılacak olan konaklamada akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Kafkas gecesine katılmak istemeyen misafirlerimiz kendi imkanları ile yiyebileceklerdir.Konaklama: Sapran Deluxe Hotel vb.
4.
Gün
Kars, Van

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Kars'ın olmazsa olmazı meşhur Kars kaşarı gibi yöresel alışveriş yapabileceğimiz dükkanlara geçiyoruz. 1877-1878 yılları arasında yaşanan ve 93 Harbi olarak bilinen savaşın ardından, 40 yıl kadar Rusya'nın kontrolünde kalan Kars'ta şehir turumuza başlıyoruz. 963-1033 yılları arasında yaşayan, Yahni Dağı'nın eteğinde Bizans ordusu ile yapılan bir savaşta yaralanarak Kars'ta şehit olmuş Hasan Harakani Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. 1993 yılından bu yana cami olarak kullanılan Kümbet Camii ve 1579 yılında Osmanlı Padişahı III. Murat’ın emri ile Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Taş Köprü'yü görüp, 1152 yılında Sultan Melik İzzetin’in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmış Kars Kalesi'ni panoramik olarak izliyoruz. Sonra, volkanik Yağlıca Dağı eteklerinde kurulu Digor, 35 dönümlük bir araziyi kaplayan tuz madeninden dolayı Kulp olan adının Tuzluca olarak değişen, son dönemlerde adından sıkça söz edilen Tuzluca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. (Ekstra) Türkiye’nin en yükseği Ağrı Dağı'nın yanından geçerek adını Oğuz Han'ın altı oğlundan biri olan Deniz Han'ın en büyük oğlu, İğdir Bey'den alan Iğdır istikameti ile Trabzon yolu çizelgesinde bir gümrük merkezi olarak sürekli gelişmiş Doğubayazıt'a ulaşarak öğle yemeğinizi alıyoruz. Molamız sonrası, 1685 yılında Çıldır Atabeklerinden Çolak Abdi Paşa tarafından başlanılmış, 99 yıl sonra aynı soydan gelen Küçük İshak Paşa zamanında 1784’te tamamlanmış, 366 odalı, Dünya'da duvardan merkezi ısıtmalı sistemin kullanıldığı ilk yapı olan İshak Paşa Sarayı'nda, bir musluğundan süt diğer musluğundan su aktığı söylenen Süt Çeşme'yi, Mahkeme Salonu'nu, Zindanları, Harem ve Selamlık kısımını görerek İran sınırları içindeki Maku şehri yakınında yer alan Çaldıran ile isim benzerliği olan Çaldıran istikameti ile adını Bağdat seferine çıkan Sultan IV. Murat'tan alan, Bend-i Mahi çayı üzerinde, yaklaşık 50m yükseklikten düşen Muradiye Şelalesi'nde fotoğraf molası vereceğiz. Molamız sonrası, Van'da konaklayacağımız otele doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama bu otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bölge restoranında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde set menü olarak alınacaktır.Konaklama: Reform Hotel vb.
5.
Gün
Van

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan, siyah renkli savat çamuru ile yapılan Savat Sanatı ile ilgili bilgi aldıktan sonra nadide bir kedi ırkı olan Van Kedi Evi'ni görüyoruz. Urartu Kralı I. Sarduri tarafından M.Ö. 840-825 tarihleri arasında Urartu başkenti Tuşpa'yı kuşbakışı görüp, 1800 metre uzunluğunda, 120 metre genişliğinde ve 80 metre yüksekliğinde yapılan Van Kalesi'nde Urartular zamanında açıkhava tapınağı olarak kullanılan kan oluklarını görüyoruz. I. Argişti'nin, kurucuları Menua ve II. Sarduri'nin kaya mezarlarını yukarıdan izleyeceğiz. Sonrasında, 3550 metre rakımlı sönmüş yanardağ Artos eteklerine kurulu Gevaş'ta teknemize binerek rehberimiz eşliğinde suyu tuzlu ve sodalı olan Van Gölü'nün üzerinde yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk yaparak Tamara'nın adası olan Akdamar Adası'na (Ekstra) ulaşıyoruz. I. Gagik'in 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel'e yaptırdığı Gagik Kilisesi ziyaretimiz sonrasında tekne ile Gevaş'a geçip öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Van Havalimanı'na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 18:45 İstanbul Yeni Havalimanı, 16:40 İstanbul Sabiha Gökçen, 13:35 İzmir Adnan Menderes Havalimanı, 18:35 Ankara Esenboğa Havalimanı için Van Havalimanı'na ulaşarak turumuzu tamamlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bölge restoranında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Van'da serbest olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
1 gece trende konaklama (Turistik Doğu Ekspresi)
2 gece otel konaklaması (Kars)
1 gece otel konaklaması (Van)
Van'dan uçakla dönüş
Profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kafkas gecesi
Kişisel ve ekstra harcamalar
Trendeki harcamalar ve alınan yemekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Tüm öğle yemekleri ve yemekler sırasında alınan içecekler

EK BİLGİLER

Turumuz 1 gece tren, 3 gece otel konaklamalıdır.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Uçaklı turlarda yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde firmamızın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili acentamızın herhangi bir yaptırımı yoktur.

Kars turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan acentamız sorumluluğu yoktur.

Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydıyla iptal hakkı acentamızda saklıdır.

Turun iptali durumunda acentamız iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

Acentamız yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme hakkını saklı tutar.

Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan acentamız sorumlu değildir.

Uçaklı programların havayolu şirketleri tarafından iptali sağlanmadığı için tur satış işlemlerinden sonra iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

Zorunlu Seyahat Sigortası
Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#9
LOKASYON:
Doğu Anadolu (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah, 2 Akşam
ULAŞIM
Tren   
İPTAL POLİTİKASI:
Turumuza kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye Devlet Hastaneleri'nden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Not: Uçaklı programlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
Kafkas Gecesi
Fiyat belirlenmedi
Akdamar Adası
Fiyat belirlenmedi
Tuzluca Mağarası

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün
Doğu Anadolu
9

15.900TL

en düşük kişi başı

15.900TL

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.