•  Türkçe | ₺
Doğu Ekspresi ile Kars ve Erzurum TuruDoğu Ekspresi ile Kars ve Erzurum TuruDoğu Ekspresi ile Kars ve Erzurum TuruDoğu Ekspresi ile Kars ve Erzurum Turu
 UÇAK İLE

Doğu Ekspresi ile Kars ve Erzurum Turu


  • Ani Harabeleri
  • Çıldır Gölü
  • Sarıkamış
  • Kanlı Tabya
  • Kafkas Cephesi Harp Müzesi
  • Menûçihr Camii
Kış mevsiminin en çok yakıştığı Kars ve Erzurum'da hafızalardan silinmeyecek, harika bir tatil sizleri bekliyor.

Uçak yolculuğu ile başlayan bu turumuzda, misafirlerimize el değmemiş manzaraları görme, bozulmamış bir doğada bulunma ve yeni bir kültürle tanışma fırsatı sunuyoruz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul, Erzurum

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah 04:00 saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus kontuarında buluşuyoruz. 06:25'te havalanacak PC-2550 sefer sayılı Erzurum uçuşu için Check-In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ortalama 2 saat sürecek uçuşumuzun ardından, Erzurum Havalimanı'nda bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak vereceğimiz kahvaltı molamızın sonrasında, 1517 tarihinde Yavuz Sultan Selim’in Osmanlı’ya bağladığı, Anadolu'ya giriş kapısı konumundaki Erzurum'a ulaşıyoruz. Alaattin Keykubat'ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış Çifte Minareli Medrese'yi dışarıdan izleyerek, 1179 yılında Saltuklu Melik Nasirüddin Muhammed Bey'in döneminde inşa edilmiş Ulu Camii'yi ziyaret edip, 1561 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı ve aynı zamanda damadı olan Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilmiş Taş Han'da, verilecek romatizma ağrılarına iyi geldiği bilinen, sinir sistemlerini önemli oranda güçlendiren oltu taşı alışverişi ve öğle yemeği molası sonrası Tarihi Erzurum Kongre Binası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak Erzurum Kalesi'ni görüyor ve buradan ayrılarak, Doğu Ekspresi Treni ile Erzurum - Kars arası tren yolculuğu, yaklaşık beş saat sürecek keyifli bir yolculuk sonrası saat 19:00 gibi Kars Tren Garı'nda bizi bekleyen aracımıza binerek Kars'taki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Erzurum'da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Erzurum'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Sapran Deluxe Hotel vb.
2.
Gün
Kars

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, Brest-Litovsk Antlaşması ile Osmanlılara bırakılan Kars'tan ayrılarak Ermeni Hanedanlığı'nın başkenti olmuş, Sultan Alparslan tarafından 1064 yılında 25 günlük bir kuşatmadan sonra fethedilen Ani Antik Kenti'ne ulaşıyoruz. Burada 1215 yılında Anili bir tüccar olan Tigran Honents tarafından inşa edilmiş Resimli Kilise'yi ziyaret ediyoruz. Şehrin en merak edilen ve tarihi değerlerin başında gelen Büyük Katedral, yazıtlara göre temelleri Bagratlı Kralı II. Sembat tarafından M.S. 990 yılında atılmış, ancak Kral Sembat öldükten sonra kiliseyi eşi kraliçe Katranide tarafından 1001 yılında bitirilmiştir. 1072 yılında Ebû'l Menuçehr Bey tarafından yaptırılan ve Anadolu'daki ilk Türk Camisi olma özelliğini taşıyan Menuçehr Camii ziyaretimizden sonra Kars'a ulaşıyoruz. Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ne dönüştürülen Kanlı Tabya binasını ziyaret ediyoruz. Ülkemizdeki en önemli interaktif müzeler arasında yer almaktadır. 1828 yılında, Rusların Kars’a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Daha sonra, birçok dere ve pınardan beslenen, derinliği 42 metre olan lav akıntısı ile meydana gelmiş doğan bir set gölü olan Çıldır Gölü'ne varıyoruz. Eşsiz doğası ile kış aylarında üzeri donan Çıldır Gölü'nde dileyen misafirlerimiz göl üzerinde atlı kızakla gezebilir veya bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü sonrası konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile bölge kültürünü tanıyabileceğimiz ve yöresel yemeklerin tadına varacağımız Kars'ın olmazsa olmazı Kafkas gecesine katılıyoruz.

Kafkas Gecesi (Menü)
Kafkas Gösterisi, Aşık Atışması, Canlı Müzik, Meyve Tabağı, Kabuklu Fıstık, Fırında Gartol, Piti (Bozbaş), Yöresel Çorba, Yoğurt, Pancar Turşusu, Salata, Çeçil Peyniri, Yöresel Helva (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kars'ta yöresel yemekler ile ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Bu akşam yapılacak olan konaklamada akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Kafkas gecesine katılmak istemeyen misafirlerimiz kendi imkanları ile yiyebileceklerdir.Konaklama: Sapran Deluxe Hotel vb.
3.
Gün
Kars, İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Kars'ın olmazsa olmazı meşhur Kars kaşarı gibi yöresel alışveriş yapabileceğimiz dükkanlara geçiyoruz. 1877-1878 yılları arasında yaşanan ve 93 Harbi olarak bilinen savaşın ardından, 40 yıl kadar Rusya'nın kontrolünde kalan Kars'ta şehir turumuza başlıyoruz. 963-1033 yılları arasında yaşayan, Yahni Dağı'nın eteğinde Bizans ordusu ile yapılan bir savaşta yaralanarak Kars'ta şehit olmuş Hasan Harakani Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. 1993 yılından bu yana cami olarak kullanılan Kümbet Camii ve 1579 yılında Osmanlı Padişahı III. Murat’ın emri ile Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Taş Köprü'yü görüp, 1152 yılında Sultan Melik İzzetin’in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmış Kars Kalesi'ni panoramik olarak izliyoruz. Sonrasında, Sarıkamış Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Kars'ı Rus işgalinden kurtarmak amacıyla düzenlenmiş olan fakat büyük bir taktik hatası yapılarak sonu bir hüsran olan Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit olan 90 bin askerimiz adına yapılmış temsili bir şehitliktir. Daha sonra, dünyaca ünlü kayak merkezlerinin arasında bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi'ne doğru yola çıkıyoruz. Kayak merkezine ulaşıyoruz ve karın keyfini doyasıya çıkarıyoruz. Bu keyifli günün ardından, Erzurum Havalimanı'na doğru hareket ediyor ve İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Han-ı Hanedan'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Erzurum'da serbest olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
2 gece otel konaklaması (Kars)
Otellerde alınacak 2 kahvaltı ve 1 akşam yemeği
Erzurum - Kars arası pulman tren bileti
İstanbul - Erzurum Pegasus Hy ile eko sınıf gidiş bileti
Erzurum - İstanbul Pegasus Hy ile eko sınıf dönüş bileti
Feribot, otopark, otoban ve köprü ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kafkas gecesi
Kars'ta 1 akşam yemeği
İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
Kişisel ve ekstra harcamalar
Trendeki harcamalar ve alınan yemekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Tüm öğle yemekleri ve yemekler sırasında alınan içecekler

EK BİLGİLER

Turumuz 2 gece otel konaklamalı ve 3 gün sürmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Uçaklı turlarda yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda şirketimizin bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde firmamızın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili acentamızın herhangi bir yaptırımı yoktur.

Kars turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan acentamız sorumluluğu yoktur.

Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydıyla iptal hakkı acentamızda saklıdır.

Turun iptali durumunda acentamız iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

Acentamız yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme hakkını saklı tutar.

Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan acentamız sorumlu değildir.

Uçaklı programların havayolu şirketleri tarafından iptali sağlanmadığı için tur satış işlemlerinden sonra iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

Zorunlu Seyahat Sigortası
Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#22
LOKASYON:
Doğu Anadolu (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah, 1 Akşam
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
Fiyat belirlenmedi
Kafkas Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün
Doğu Anadolu
22

7.990TL

en düşük kişi başı

7.990TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.