•  Türkçe | ₺
Dolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum TuruDolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum Turu
 OTOBÜS İLE

Dolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum Turu


  • Kümbet Yaylası, Perşembe Yaylası, Samsun
  • Uzungöl, Karestel Yaylası, Lustra Yaylası
  • Ayder Yaylası, Pokut Yaylası, Sal Yaylası
  • Sümela Manastırı, Hamsiköy, Eğribel Geçidi
  • Fırtına Deresi, Çat Vadisi, Çeçeva Çay Bahçeleri
  • Batum, Karagöl, Sinop, Karaca Mağarası
Tulum eşliğinde horon vurup, Fırtına Deresi’nin asi suları üzerinde rafting yapmaya ne dersiniz?

Avrupai havası ve mimarisi ile sizi kendine hayran bırakacak Batum’dan, Türkiye’nin en kuzey noktası Sinop’a kadar uzanan harika bir maceraya bizimle birlikte adım atabilir, Karadeniz ruhunu sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

16:00 Beylikdüzü Migros Önü
16:15 Avcılar Otobüs Durakları
17:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı
18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
18:30 Gebze Center Avm Önü
19:15 İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı)
20:15 Sakarya Otogar Önü
21:00 Düzce T7 Petrol Durağı
21:45 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi
22:30 Bolu Otogar Önü
00:00 Ankara Aşti Önü Berat Büfe Yanı
00:30 Meşrutiyet Cad İş Bankası Önü
01:45 Kırıkkale Devlet Hastanesi Önü (Dönüşte Ankara'da İner)
02:30 Çorum Otogar Önü (Dönüşte Ankara'da İner)
07:30 Amasya Otogar Önü (Dönüşte Ankara'da İner)

Siz değerli Tatil Olayı misafirleri ile buluştuktan sonra Kurban Bayramı Özel Dolu Dolu Karadeniz ve Batum turu için yolculuğumuza başlıyoruz.

2.
Gün
Amasya, Ordu

Keyifle geçen yolculuğumuza Bolu Kaynaşlı'da bulunan Tursan Dinlenme Tesisleri'nde vereceğimiz molanın ardından Ankara'da bulunan misafirlerimizi alarak Sungurlu Menemenci Alaattin Dinlenme Tesisleri'nde vereceğiz moladan sonra, Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı Yeşilırmak kenarında bulunan Lalehan Restoranımızda açık büfe olarak alıyoruz. (Ekstra) Gezimize ilk olarak Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat İle Şirin su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarları'nı panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’dan ayrılıyoruz. Yönümüzü, Ordu'nun menderesleri ile ünlü Aybastı ilçesinde bulunan deniz seviyesinden 1500 m yükseklikte bulunan meşhur Perşembe Yaylası'na gidiyoruz. Yaylaya geldiğimizde öncelikle öğle yemeği için mola restoranda serbest menü olarak alıyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği molamızın ardından burada karga tepesine çıkıp Emir Kümbet Şehitliği'ni görüp Perşembe göletinin fotoğraflarını çekiyoruz. Rehberimizin sizlere vereceği serbest zaman sonrası Aybastı Fatsa ve Ordu ilimize geliyoruz. Günün yorgunluğunu atmak için otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.

Sabah Kahvaltısı: Serbest olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)Konaklama: Bulancak Avcı Otel, Grand Bayrak Otel vb.
3.
Gün
Ordu, Giresun, Trabzon

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ordu Boztepe'ye teleferik ile (Ekstra) çıkıyoruz. 485 metre yükseklikten Ordu'yu kuşbakışı izledikten sonra aracımıza geçip Giresun istikametine doğru yol alıyoruz. Fındık durağında vereceğimiz fındık alışverişi molamızın ardından Giresun Adası'nı ve Giresun Kalesi'nin üzerindeki Topal Osman'ın mezarını otobüsten panoramik görerek Tirebolu, Vakfıkebir, Akçaabat güzergahından Sera Gölü'nün üst noktasında bulunan Zeytindalı Restorana geçip Akçaabat Köfte menümüzü alıyoruz. (Ekstra) Yemeğimizin ardından çayımızı yudumlarken Sera Gölü ayaklarımızın altında kalacak. Buradaki molamızın ardından aracımıza geçip Arsin, Araklı istikametinden Sürmene'ye ulaşıyoruz. Burada Sürmene'yi meşhur eden Sürmene kaması ve el dövmesi Sürmene bıçağı ile ilgili işin ustasından bilgi alabilmek amacıyla Akif Usta Bıçakçısı'na gidiyoruz. Bıçak sunumumuzun ardından Of, Çaykara üzerinden Uzungöl'e doğru ilerlerken Çaykara'da bulunan bölgeye has bir sanat olan Telkari ve Kazaziye ile ilgili bilgi alabileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz bir noktaya uğruyoruz. Ardından Uzungöl varıyor ve yolun her iki tarafını kaplayan ağaç türleri, asma köprüleri, sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Uzungöl'de cam terasa çıkıyoruz ve gölü yukarıdan resmetme imkanı bulacaksınız. Dileyen misafirlerimiz için burada düzenleyeceğimiz Lustra ve Karaster Yaylaları turuna katılabilir. (Ekstra) Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor yayla evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında görsellerde mevcut olan tepeden çekilmiş Uzungöl manzarasını fotoğraflayabilir ve o manzara eşliğinde içeceklerimizi yudumlama fırsatı bulabilirsiniz. Ekstra turumuza katılmayan misafirlerimiz Uzungöl'ün tadını çıkarabilirler. Uzungöl’e geri dönüyoruz gezinin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Restorant'ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.Konaklama: Goblec Hotel Uzungöl, Kardelen Hotel, Grand Çaykaram Hotel vb.
4.
Gün
Rize, Artvin, Batum

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Rize Çayeli ilçesinde bulunan bir doğa harikası Çeçeva Çay Bahçeleri'ne gidiyoruz. Çayeli'nden minibüslerimize binip uçsuz bucaksız çay tarlaları fotoğraf çekilebilir. Ekstra düzenlenen Çeçeva gezimizin ardından aracımıza geçiyoruz. Artvin Borçka ilçesi sınırlarında bulunan Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında 18. yy da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet olan dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından; muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacağınız turumuz (Ekstra) olarak yapılmaktadır. Ekstra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz, Borçka’da serbest zaman geçirebilirler. Buradaki gezimizin ardından, Artvin Hopa'da yatık döner yeme imkanına sahip olacaksınız ve Hopa'dan geçerek ülkemizi Gürcistan'a bağlayan Sarp Sınır Kapısına Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz ve sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da bizi bekleyen aracımıza (Ekstra) binerek ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, dillere destan olan Ters Ev için küçük bir fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Avrupa Meydanı'nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi'ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşaa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Tiyatro Meydanı'nda, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binası'nı, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesi'ni görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp Batum gezimizi tamamlıyoruz ve Batum'da bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelimizde bulunan casinoda şanslarını deneyebilirler. Rehberimiz yeterli çoğunluk sağlamsı durumunda ekstra Gürcü Gecesi turu düzenleyecektir.

Not: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan resimli Yeni Kimlik kartı veya pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Baba'nın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.

Dikkat: TC numaralı nüfus hüviyet cüzdanınızı seyahate çıkarken yanınıza almayı unutmayınız. Çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. Resmi olarak 01.09.2019 tarihi itibariyle eski nüfus cüzdanları ile Gürcistan'a geçiş sağlanamamaktadır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Hopa Çarkçı'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.Konaklama: 4* veya 5* Batum Otelleri
5.
Gün
Rize

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rize’nin ilçesi olan Ardeşen’de bulunan tek HES yapılmayan Fırtına Deresi'nde bulunan tesisimize gidiyoruz. Tesisimizde alacağımız bölgeye has olan Kırmızı Benekli Alabalık, Kuru Fasulye, Köfte, Tavuk menülerinden birini tercih ediyoruz ve Laz Böreği ile yöresel yemeğimizi taçlandırıyoruz. Yemeğimizin ardından sizler için ekstra olarak yapacağımız Karadeniz’in yükselen trendi Zipline, Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor. (Gidiş ücretsiz, dönüş 100 TL) Fırtına Deresi'nde rafting yaklaşık 1,5 saat süren Türkiye Federasyonu tarafından Uzman Eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting (Ekstra) ve dev salıncak eğlencesi sonrasında Çat Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Şenyuva Köyü, ve Pokut Yaylası ve Sal Yaylası'nı görme imkanı bulacağımız gezimizi düzenliyoruz. (Ekstra) Katılmak istemeyen misafirlerimiz Çamlıhemşin'de serbest olarak vakit geçirebilirler. Karadeniz turunda ben yaylalar yaylası görmeye gittim demeniz için Karadeniz'in en meşhur yaylasına gitmek için yola çıkıyoruz. 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'nda bulunan Gelintülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından dileyen misafirlerimiz ile bulutları ayaklarınızın altında hissedeceğiniz Huser Yaylası programımızı gerçekleştireceğiz. Karadeniz’in en yüksek yaylası Huser Yaylası turu gezimiz yörenin minibüsleri ile yapılacaktır. (Ekstra) Bu yaylada mecazi anlamda değil gerçek anlamda bulutların üzerine çıkacaksınız, 2400 rakımı ile en yüksek Karadeniz yaylalarından bir tanesi olan Huser Yaylası gezimizde ayaklarınızın altında Palakçur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindak ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000 m ye kadar her yeri görebiliyor olacaksınız. Vaktinizin tamamını fotoğraf çekilmek için harcamamanızı tavsiye ediyoruz, bir yere oturun ve doğanın size sunduğu bu şaheserin tadını çıkarın, unutmadan salıncağa binmeden asla dönmeyin. Altınızda bulutlar, karşınızda batan güneş veya doğan güneş ile hayatınızın en özel anlarından birini yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Ayder de serbest olarak vakit geçirebilirler. Ekstra gezimizin ardından dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir. Yemeğimiz bitiminde hayde hayde hayde horon kurmaya eğlenmeye Karadeniz tatilimizde Rize'ye gelip de tulum ile horon oynamamak olur mu hiç hem öğreteceğiz hem de eğleneceğiz hazırlanın tulum geliyor tulum.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri'nde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.Konaklama: Pınar Butik Otel, Özay Otel, Pugari Otel vb.
6.
Gün
Rize, Gümüşhane

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rize denilince akla gelen dünyada ve Türkiye'de isim yapmış kumaşlardan olan Tekpa Rize Bezi Atölyesi'ne gidip dokuması ile ilgili bilgiler alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz buradan alışveriş yapabilirler. Trabzon Araklı da bulunan Vatan Çay Fabrikası'na gidip yeşil çayın soframıza gelene kadar olan serüveni ile ilgili gıda mühendislerinden bilgilerimizi alıp fabrikayı geziyoruz. Burada yapacağımız çay alışverişimizin ardından yöresel alışverişimizi tamamlayıp öğle yemeği için Trabzon Maçka'da bulunan Akpınar Restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Maçka ilçesinde bulunan Coşan Dere kenarından Altındere Milli Parkı'nda bulunan minibüsler ile (Ekstra) Sümela Manastırı'na ulaşan patika yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350m yolculuğumuz sonrasında manastırın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. (Not: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları devam etmektedir manastırı dışarıdan fotoğraflayıp ayrılma durumumuz da olabilmektedir) Fotoğraf molamızın ardından aracımıza geçiyoruz. Tadı dillere destan olan Hamsiköy'ün meşhur sütlacını yemek için Hamsiköy'ün kalbine gidiyoruz. Soba ateşinde kaynamış çayımızı yudumlarken bir yandan sütlacımızı yiyor ve Hamsiköy'ün o muhteşem doğasında kendimizi kaybediyoruz. Buradaki molamızın ardından tarihi Zigana Geçidinden geçip Gümüşhane ilimizin en kıymetli oluşum bakımından dünyada 2. olan bir Damlataş mağara özelliği gösteren Karaca Mağarası'na gidiyoruz. Rehberimin anlatımı ve fotoğraf molamızın ardından dinlenmek için Karadeniz'in yükselen trendi Şiran'daki otelimize hareket ediyoruz. Gümüşhane ilimize özel Pestil, Köme Kuşburnu Suyu, Sarı Kurabiye, Siron alışverişi yapabileceğiniz Sultan Pestil Köme Fabrikası'nda kısa bir alışveriş molası sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşiyor.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Maçka'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.Konaklama: Grand Yeniçeri Otel vb.
7.
Gün
Giresun, Ordu, Samsun

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından kırk ayrı pınardan çıkan Tomara Şelalesi'ne gidip cam terastan şelaleyi izliyoruz. Kelkit Çayı'nın kolu olan Tomara Çayı adını çevrede yetişen tek yıllık Tomara bitkisinden alır. Şelale eğim dikliğinden düşen normal şelaleler gibi değildir, eğimli bir yüzeyden akışa geçer. Şelale gezimizin ardından Alucra güzergahında Şebinkarahisar'a ulaşıyoruz. Otobüsümüzden panoramik olarak birçok türkülerimizde yer alan ve tarihi konumu ile Şebinkarahisar Kalesi'ni görme imkanına sahip olacaksınız. Bu ilçemizde Atatürk'ün evi de bulunmakta olup henüz ziyarete açık değildir. Öğle yemeği için Ender İskender'e geçip öğle yemeğimizi yiyoruz. Molamızın ardından önceleri Türk Ermeni ve Rumların birlikte yaşadığı günümüzde Akıl Suyu ile ünlenen dokuması ile isim yapmış Tamzara Mahallesi'ne geçiyoruz. Tamzara gezimizin ardından 2050 metre yükseklikte olan Eğribel Geçidi'ni aşıp yaylaların şahı olarak bilinen Kümbet Yaylası'na geçiyoruz. Kümbet Yaylası bizlere adeta alplerde geziyor hissi verecektir. Gezimizin ardından meşhur Çam Sakızlı Sütlacımızı yiyip Mavi Göle geçiyoruz. Dereli Kuzalan-Göksu Travertenleri yaklaşık 500 hektar alana sahip Kuzalan Tabiat Parkı'nın içinde yer alan, 1800 metrelik bir alanı kaplayarak, dünyada ABD'deki Yellowstone Ulusal Parkı'ndan sonra orman içinde oluşmuş ikinci büyük traverten bölgesi Kuzalan travertenleridir. Sodalı ve kireçli suyun oluşturmuş olduğu bu doğa harikası göl sizleri kendine hayran bıraktıracak. Rehberimizin vereceği kısa fotoğraf molasından sonra Giresun güzergahından Ordu ilimizi geçiyoruz ve Terme'de bulunan Zorlu Park Dinlenme Tesisleri'nde kısa bir mola vereceğiz. Terme pirinci ile meşhur bir ilçemiz olup dileyen misafirlerimiz burada alışveriş imkanı bulacaklardır. Daha sonra yönümüzü Samsun ilimize çeviriyoruz. Dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Maçka'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.Konaklama: Simisso Hotel, Samsun Palas Otel, Atakum Palas Otel vb.
8.
Gün
Samsun, Sinop, Ankara

Sabah otelimizde alınan bu turumuzun son kahvaltı sonrasında Cumhuriyetimizin en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun'a varıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Parkı'nda Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalya'lı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace'ı (Gazi Müzesi), Ulu Önder Atatürk’ün Milli Mücadele’nin ilk meşalesini yakmak üzere Samsun’a ayak bastığı ilk nokta olan Tütün İskelesi'ni ziyaret ediyoruz. Samsun gezimizi bitiriyor ve ardından Alaçam Gerze ilçelerini panoramik görüp Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Sinop Türkiye'nin en kuzey noktasında olup doğal güzelliğini koruyan tarihi bir liman kenttir. Öğlen yemeğimiz için meşhur Örnek mantıya gidiyor Sinop usulü mantımızı ve çiğ böreğimizi yiyoruz. Ardından Sinop’ta ilk olarak Büyük İskender’e gölge etme, başka ihsan istemem sözüyle tanınan, ünlü filozof Diyojen’in Heykeli bizleri karşılıyor. Ardından yapacağımız Tarihi Sinop Cezaevi gezimizde, hem tarihin hüzünlü sayfalarına tanıklık edeceğiz hem de ilginç hikayeleri rehberimizden dinleyeceğiz. (Sinop Cezaevi, 15 Ocak 2021 Tarihi itibariyle tadilata alınmıştır. Gezi tarihinde henüz açılmamışsa, sadece dışarıdan fotoğrafı alınacaktır.) Pek çok ünlü ismi misafir eden Tarihi Sinop Cezaevi gezisinin ardından ise bir Selçuklu eseri olan Aleaddin Camii’ni ve Hükümet Konağı’nı panoramik olarak görüp Sinop Limanı’na ulaşacağız. Burada karadeniz'in hırçın denizlerinde tekne turu yapıyoruz. (Ekstra) Sinop'taki son gezimiz ardından Kurban Bayramı Özel Dolu Dolu Doğu Karadeniz ve Batum turumuzu sonlandırıyoruz. Sizlerin hafızlarında kalacak onlarca hatıraları ardımızda bırakarak turumuzu tamamlıyoruz. 

Not: Rehberimiz yeterli zaman ve vakit bulması durumunda ekstra olarak Kastamonu turu yapacaktır. (Şerifebacı Anıtı, Nasrullah Camii, Hükümet Konağı, Saat Kulesi)

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

9.
Gün
Bolu, Düzce, İstanbul

Bolu, Düzce, Sakarya, İzmit, Gebze ve son olarak İstanbul'dan katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki Tatil Olayı organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ankara'ya ortalama gece 23:30 ulaşıyoruz.
İstanbul'a yaklaşık olarak sabah 06:00 saatlerinde ulaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
5 gece Türkiye otellerinde yarım pansiyon konaklama
1 gece Batum otellerinde oda kahvaltı konaklama
Otellerde alınacak 6 sabah kahvaltısı
Otellerde alınacak 5 akşam yemeği
Program dahilindeki tüm çevre gezileri
Feribot, otopark, otoban ve köprü ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Batum gezisi ve konaklama dahil
Ayder Yaylası gezisi
Tomara Şelalesi gezisi
Kümbet Yaylası gezisi
Göksu Travertenleri gezisi
Mavi Göl gezisi
Uzungöl gezisi
Sümela Manastırı gezisi
Karaca Mağarası gezisi
Perşembe Yaylası gezisi
Hamsiköy gezisi
Amasya Ferhat ile Şirin gezisi
Samsun İlk Adım Anıtı

HARİÇ OLANLAR:
İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Yurtdışı çıkış harcı
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
Batum akşam yemeği

EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 6 gece 9 gündür. Otel konaklaması 6 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Olayı sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Tatil Olayı bu durumlarda sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Tatil Olayı sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Müze kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#74
LOKASYON:
Karadeniz, Batum (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
6 Sabah, 5 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Misafir tarafından hizmetin başlangıç tarihinden 30 gün önceye kadar sebep gösterilmeksizin yapılan iptallerde ödediği bedel misafire iade edilir. Tur tarihinden 29 ile 15 gün arasında yapılan iptallerde rezervasyon bedelinin %50’si; 14 gün ve daha az sürede yapılan iptallerde %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın