•  Türkçe | ₺
Eskişehir Masal Şatosu ve Odunpazarı TuruEskişehir Masal Şatosu ve Odunpazarı Turu

Eskişehir Masal Şatosu ve Odunpazarı Turu


  • Odunpazarı
  • Devrim Arabaları Müzesi
  • Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
  • Porsuk Çayı
  • Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı
  • Balmumu Heykeller Müzesi
Günübirlik Eskişehir turu fırsatları ile Odunpazarı Evleri’nden Balmumu Heykel Müzesi’ne kadar Eskişehir’in en ünlü yerlerini indirimli fiyatlarla gezeceksiniz. Anadolu’nun Venedik’i olarak nitelenen Eskişehir’de, kültür ve tarih dolu harika bir hafta sonuna hazır olun!

Buluşma Yerleri ve Saatleri

06:00  İncirli Dilek Pastanesi Önü
06:30  Mecidiyeköy İETT Durakları
07:00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07:10  Bostancı Köprüsü Altı (Ankara)
07:20  Kartal Köprüsü (Ankara)
07:30  Pendik Köprüsü Altı (Ankara)
07:40  Çayırova McDonald's Önü
07:50  Gebze Center
08:30  İzmit Halkevi Durağı

Siz değerli Tatil Olayı misafirleri ile buluşmamızın ardından Günübirlik Eskişehir Masal Şatosu ve Odunpazarı Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Sizlere vereceğimiz lunch box kahvaltı paketi ile yönümüzü Eskişehir'e çeviriyoruz. Kocaeli – Adapazarı güzergahı üzerinden keyifli yolculuğumuzun sonrasında Eskişehir’e ulaşmış oluyoruz. Türkiye'de bir çok ilke imza atmış bir kent olan Eskişehir'in tertemiz caddelerini, uygar yaşantılarını ve şehir imarını görünce şaşıracaksınız. Eski ile yeniyi harmanlamış, geçmişini unutmamış ve onu geleceğe taşımış yaşanılası bir şehir olan Eskişehir gezimize siz değerli misafirlerimizle başlıyoruz. Eskişehir’deki ilk durağımız Sazova Parkı oluyor. Eskişehir’in çehresini tamamıyla değiştiren projelerden bir tanesi. İçerisinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi gibi bir çok tema görselini rehberimizin anlatımları ile birlikte geziyoruz. Rehberimizin bilgilendirici anlatımlarının ardından bölgede siz değerli misafirlerimize gezip güzel anılar biriktirip fotoğraflamanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Türkiye’nin ilk yerli arabası ve kalan son örneği olan Devrim Arabası'nı ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin ilk yerli ve milli arabası olan Devrim Arabası'nın trajik hikayesini rehberimiz eşliğinde dinliyor ve sonrasında fotoğraflıyoruz. Kısa fotoğraf molamızın ardından şehir merkezine hareket ediyoruz. Bölgenin yöresel yemeği olan çiğböreğin lezzetini tatmamız için öğle yemeği molası veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeğimizin ardından son zamanlarda sürekli olarak gelişen ve yıllar geçtikçe daha da güzelleşen Eskişehir Merkez'de Porsuk Çayı kenarında adeta kendinizi Venedik’te hissedeceğiniz tekne turumuzu (Ekstra) gerçekleştiriyoruz. Tekne turumuz sonrası vereceğimiz kısa bir alışveriş molasının ardından 600 yıllık tarihiyle ve korunmuşluğu ile şaşkınlık uyandıran Tarihi Odunpazarı Evleri'ni geziyoruz. Odunpazarı içerisinde bulunan Atlıhan Lületaşı ve El Sanatları Çarşısı'nı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Odunpazarı evleri içerisinde adeta geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkıyor; Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde anlattığı sokağı, Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini yazdığı evi görüyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan 'Madam Tussaud' müzesinin Türkiye'deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye'nin ve dünyanın ünlü simalarından 160'ın üzerinde heykel göreceğiz. Eskişehir'den ayrılarak İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Bozüyük Adapazarı güzergahını takip ederek akşam saatlerinde İstanbul’a dönmüş oluyor, hafızalarımızdan ve damaklarımızdan silinmeyecek bir turun ardından bir başka Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Araç içi kahvaltı paketi
Program dahilindeki tüm çevre gezileri
Feribot, otopark ve köprü ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüks araçlar ile ulaşım

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Öğle yemekleri ve içecekler
Dönüş akşam yemeği
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

EK BİLGİLER

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Günübirlikturlarımızda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Tatil Olayı'nın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Tatil Olayı'nın sorumluluğu değildir ve misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Tatil Olayı'nın sorumluluğu yoktur.

Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Olayı'nda saklıdır.

Turun iptali durumunda Tatil Olayı tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Tatil Olayı sorumlu değildir.

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#85
LOKASYON:
Eskişehir (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Eskişehir
85

900TL

en düşük kişi başı