•  Türkçe | ₺
Fırtına Gibi Gap ve Mezopotamya TuruFırtına Gibi Gap ve Mezopotamya TuruFırtına Gibi Gap ve Mezopotamya TuruFırtına Gibi Gap ve Mezopotamya TuruFırtına Gibi Gap ve Mezopotamya Turu
 OTOBÜS İLE

Fırtına Gibi Gap ve Mezopotamya Turu


  • Gaziantep, Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı
  • Adıyaman, Nemrut Dağı
  • Deyrul Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi
  • Göbeklitepe, Balıklıgöl, Harran, Sıra Gecesi
  • Halfeti Tekne Turu, Rum Kale, Hasankeyf
  • Midyat, Batman, Diyarbakır Ulu Camii
Onlarca medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, Güneydoğu Anadolu bölgesinin gizemli topraklarında unutulmaz bir Bayram tatili sizleri bekliyor.

Güneydoğu Anadolu topraklarının gizemli mirasını yakından tanıyabileceğiniz Gap turu tam size göre! Kahta’da yer alan ve doğu terasının kutsal merkezi olarak görülen Nemrut, dünyanın en eski üniversitesine ev sahipliği yapan Harran ve otantik havası ile Urfa size her saniyesi dolu dolu geçen, keyifli bir tatil yapma fırsatı sunuyor.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul, Gaziantep

Buluşma Yerleri ve Saatleri

16:00 Beylikdüzü Migros Önü
16:15 Avcılar Otobüs Durakları
17:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
18:30 Gebze Center Avm Önü
19:15 İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı)
20:15 Sakarya Berceste Tesisi
21:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisi
22:00 Bolu Otogar Önü
23:55 Meşrutiyet Cad İş Bankası Önü
00:30 Ankara Aşti Önü Berat Büfe Yanı
02:40 Aksaray E-5 Işıklar
08:30 Adana Otogar Karşısı

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, araç içi ikramlar eşliğinde Gap turumuz için Gaziantep'e doğru hareket ediyoruz.

2.
Gün

Belirtilen noktalardan turumuza katılan misafirlerimiz ile Bolu Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesisleri'nde ve Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesisleri'nde vereceğimiz molaların ardından sabah Pozantı’da kahvaltı molası veriyoruz. 8 Şubat 1921 tarihinde Gazi ünvanı verilen Gaziantep’e ulaşarak turumuza başlıyoruz. Gaziantep Kalesi ve Dokurcum Değirmeni’nde şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı ilk gezi noktalarımız olacak. Ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesi’ni göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda menengiç kahvesi içebilir fıstık, bakır ve yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Gaziantep’in meşhur lezzetlerinin tadına bakabilmeniz için serbest vakit veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği molası sonrasında Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma şehrinden kurtarılmış, Romalı generallerin villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra, Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Türkiye’de Baklava denince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep’in en meşhur baklavacısı olan Abdullah Sedef Baklavaları'ndan alışveriş yapma imkanı veriyoruz. Günün sonunda ağzımızda baklavanın muhteşem tadıyla Şanlıurfa'ya hareket edip otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Dileyen konuklarımız ile bölge kültürünü yakından tanıyabileceğimiz ve yöresel yiyecekleri tadacağımız acentamızın düzenlemiş olduğu tüm Gap Mezopotamya turlarımızın olmazsa olmazı Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. (Ekstra Yemek Dahil) Bu akşam yapacağımız konaklamada akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Sıra Gecesi'ne katılmak istemeyen misafirlerimiz akşam yemeğini kendi imkanları ile tiyebileceklerdir.

Sıra Gecesi
Gülizar Konuk Evi'nde Çorba, İçli Köfte, Sigara Böreği, Urfa Kebap, Bostana Kasık Salatası, Lebeni Çorbası, Salata, Çiğköfte, Şıllık Tatlısı, Ayran, Çay, Su, Mırra Sıra Gecesi Programı (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Mola yerlerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Gaziantep'te ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Sıra gecesinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Grand Gülizar Otel, Newton Otel, Akgöl Otel vb.
3.
Gün
Şanlıurfa, Mardin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, ilk olarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada Harran şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri'nden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak, Şanlıurfa’nın Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbeklitepe kutsal alanını geziyoruz. Ardından Şanlıurfa lezzetlerini tatmak için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, tarihi çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da mola veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak tarihi İpekyolu’nu takip ederek Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardin şehrine gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Bilen Otel, Ladinos Otel, Gülizar Otel, Kervansaray Artuklu Otel vb.
4.
Gün
Mardin, Diyarbakır, Adıyaman

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin’i gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız ise Kasımiye Medresesi olacak. Bu muhteşem yapıyı keyifle gezip rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Diyarbakır Kapı’da otobüsümüzden inip dolmuşlara (Ekstra) binerek, Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacağız. Buradan itibaren Mardin'i yürüyerek gezeceğiz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, Abbaraları, Şahtana Konağı'nı ve Şehidiye Camii’ni görerek Mardin şehir turumuzu tamamlıyoruz. Verilecen boş zamandan sonra Savur Kapı'da aracımızla buluşup 5. yüzyılda bir Güneş Tapınağı'nın üzerine yapılan Deyrul Zaferan Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Manastır gezisi sonrası öğle yemeği için mola vereceğiz. (Ekstra) Mardin'den ayrılarak bir diğer görsel şölen noktası olan Midyat’a hareket edeceğiz. Rehberimizin zaman oluşturabilmesi ve yeterli katılım olması ile Dara Antik Kenti turu düzenleyebilir. Burada Sıla dizisine ev sahipliği yapmış olan Konuk Evi’ni ziyaret edip, Midyat’in meşhur gümüşçüler ve telkariciler çarşısında alışveriş yapabilmeniz için sizlerle kısa bir mola vereceğiz. Bu esnada Lahor ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri alışverişi yapmayı da unutmayınız. Midyat gezimizin ardından ise yolumuz bizi koca bir hüzne, yani Hasankeyf’e çıkaracak. Ilısu Barajı’nın suları altında kalması nedeniyle, yeni taşınan yerlerinde Zeynel Bey Türbesi’ni ve diğer tarihi eserleri göreceğiz. Vereceğimiz serbest vakitte dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Hasankeyf tekne turu (Ekstra) etkinliğimize katılabilirler. Tekne turu sonrasında ise yeterli zaman bulmamız doğrultusunda rehberimiz ekstra olarak Malabadi Köprüsü turu düzenleyebilir. Batman üzerinden Diyarbakır’a ulaşacağız. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarını ve Urfa Kapı'yı rehberimizin anlatımları eşliğinde aracımızdan izleyerek, 639 yılında Camii'ye çevrilen, İslamiyet’in, Anadolu'daki en eski Camilerinden ve V. Haremi Şeriflerinden olan Diyarbakır Ulu Camii'ni ziyaret edeceğiz. Diyarbakır surlarının dört ana kapısından biri olan Mardin Kapı'da aracımız ile buluşarak, cennete gittiğine inanılan Dicle’nin yanındaki Hevsel Bahçeleri’ni, Keçi Burcu’nu ve On Gözlü Köprü'yü panoramik olarak görüp Diyarbakır'dan ayrılacağız. Siverek istikameti ile Atatürk Baraj Gölü üzerine 2015'te yapılan, 610 metre uzunluğundaki Nissibi Köprüsü'nü geçerek Adıyaman'daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

Not: Turumuz Diyarbakır'da konaklama yapabilir ve bu durumda Nemrut Dağı turu ertesi gün gündüz turu olarak yapılacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Sv Business Otel, Kahta Bardakçı Otel, Nemrut Otel vb.
5.
Gün
Adıyaman, Şanlıurfa

Dileyen misafirlerimizle sabah erken saatlerde uyanarak (Ekstra) Nemrut Dağı güneşin doğuşu turumuza doğru yola çıkıyoruz. Minibüslerimizle birlikte yaklaşık 30 dakika sürecek yürüyüş yolumuzun başlangıcına ulaşıyoruz. Biraz zorlu yürüyüşümüzün bitiminde Altar'dan güneşin doğuşunu izleyip Kral Antiochos’un anıt mezarını, Antiochos’un, Zeus’un, Apollon’un ve Herkül’ün devasa heykellerini gördükten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kommagene Kralı Mithridates, annesi İsias, kızkardeşi Antiochis ve yeğeni Aka’nın mezarlarının olduğu Karakuş Tümülüsü’nü ve Roma İmparatoru Septimius Severus’un karısı ve oğulları adına yaptırdığı Cendere Köprüsü’nü gördükten sonra otelimize varacağız. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak çoğu Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı, Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra) Halfeti tekne turumuzda Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye döneceğiz. Vereceğimiz (Ekstra) öğle yemeği molamızın ardından aracımıza binerek Fırat’ın diğer yakasına geçip turumuza devam ediyoruz. Rehberimizin zaman ve hava şartlarına bağlı olarak öngörmesi halinde ekstra ücret karşılığında Kahramanmaraş turu düzenlenecektir. Kısa zamanda Güney Doğu Anadolu'nun kültür ve yemeklerini sizlerle buluşturmanın keyfini yaşayarak turumuzu sizleri almış olduğumuz noktalara bırakmak üzere dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Kurban Bayramı Özel Fırtına Gibi Gap ve Mezopotamya turumuzu sizlerin hafızlarında kalacak onlarca hatıraları ardımızda bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Halfeti'de ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.

6.
Gün
Ankara, Bolu, İstanbul

Ankara, Bolu, Düzce, Sakarya, İzmit ve son olarak İstanbul'dan katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki Tatil Olayı organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
3 gece konaklama
Otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
Program dahilindeki tüm çevre gezileri
Feribot, otopark, otoban ve köprü ücretleri
Profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Urfa konaklamasındaki akşam yemeği
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği


EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 3 gece 6 gündür. Otel konaklaması 3 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Olayı sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Tatil Olayı bu durumlarda sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Tatil Olayı sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Müze kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#77
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah, 2 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Misafir tarafından hizmetin başlangıç tarihinden 30 gün önceye kadar sebep gösterilmeksizin yapılan iptallerde ödediği bedel misafire iade edilir. Tur tarihinden 29 ile 15 gün arasında yapılan iptallerde rezervasyon bedelinin %50’si; 14 gün ve daha az sürede yapılan iptallerde %100 kesinti uygulanır.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın