•  Türkçe | ₺
Güney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya TuruGüney İtalya ve Sicilya Turu

  • Santa Croce Bazilikası
  • Duomo Meydanı
  • Pompei
  • Alberobello
  • Elephant Fountain
  • Meteora
Güney İtalya ve Sicilya turları ile Akdeniz'in ortasında muhteşem manzaralarla çevrili bir İtalya turu deneyimi en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

Güney İtalya'da gezilecek yerler arasında bulunan, yamaç üzerine kurulu rengarenk evlerin denizle birleştiği, her bir sokağından benzersiz kareler yakalanan, rüzgarıyla adeta bir İtalyan filminde gibi hissettiren Amalfi Kıyıları için bu yaz Güney İtalya turu planlamaya ne dersiniz?

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

21:00 Mecidiyeköy (Ege Seramik Önü)
21:30 İncirli (Ömür Plaza Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Selanik, Gümeniçe

Sabah saatlerinde Nea Karvali’de serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik'e varışımız ile beraber yapacağımız panoramik tur sırasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans Eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman vereceğiz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanı'na hareket ediyoruz. Yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayrılmış yerlere geçiş ve hareket edeceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Sabah Kahvaltısı: Nea Karvali'de serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Öğle Yemeği: Selanik'te serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: İgumeniça’da serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

3.
Gün
Bari (Birindisi), Taranto (Alberobello, Lecce)

Sabah saatlerinde Bari (Brindisi) Limanı'na varışımız sonrası Taranto’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Alberobello turuna katılabilirler. (35 EUR) Alberobello Trullo adı verilen koni çatılı evleriyle ünlüdür. Bu evlerin kökeni, 16. yy’a dayanmaktadır. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Alberobello’ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello kasabasında kilit taşlı mantar evler göreceğiz. Sonrasında İtalya'nın güneyinde Puglia Bölgesi'nde ayni ismi taşıyan ve liman şehri olan Taranto’ya varıyoruz. Varışımız ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Güney İtalya’nın Floransa'sı olarak bilinen ekstra Lecce turuna katılabilirler. (45 EUR) Barok mimarisi ile ünlü ve İtalyanların misafirperver halkının yaşadığı şehir olarak bilinen Lecce’ye hareket ediyoruz. Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, Antik Şehir Merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo Meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Gemide serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Taranto'da serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

4.
Gün
Taranto, Catania

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Catania’ya doğru hareket ediyoruz. Sicilya bölgesinin en önemli şehirlerinden olan, birçok anıta ve doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Catania’ya varışımız sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Duomo, Fontana dell'Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde yapılacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Catania'da serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

5.
Gün
Catania, Palermo (Taormina)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Taormina ekstra turuna katılabilirler (55 EUR) Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nı da panoramik olarak görebileceğimiz Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya gidiyoruz. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Yunan – Roma tarzı tiyatronun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında otelde kalan misafirlerimizi alarak Palermo’ya doğru hareket ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında konaklama için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Palermo'da serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

6.
Gün
Palermo, Messina, Calabria (Cafalu)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Messina'ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler (35 EUR) Turumuzda Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12. yy tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Messina’ya devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Messina şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani Kilisesi ve Messina Astronomik Saati görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Messina boğazını geçerek konaklama için Calabria bölgesine hareket ediyoruz. Sonrasında konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Calabria'da serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

7.
Gün
Calabria, Napoli (Pompei)

Sabah kahvaltısı sonrası Napoli’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuzda, 16. yy'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pompei turuna katılabilirler (55 EUR) Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Napoli'de serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

8.
Gün
Napoli (Amalfi Sahilleri)

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Amalfi Sahilleri turuna katılabilirler (95 EUR) Turumuzda yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hâkim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkânı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen Güney ve Kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Amalfi’ye geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak bir tepeden göreceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz molanın ardından öğle yemeği ve alışveriş için Amalfi’ye hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Amalfi’nin güzel sokaklarında gezebilir, alışveriş yapabilir veya denize girebilirsiniz. Turumuz sonrasında otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Napoli'de serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

9.
Gün
Napoli, Salerno, Bari (Birindisi)

Sabah kahvaltısı sonrası Salerno’ya hareket ediyoruz. Avrupa’nın en güzel kıyı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Salerno’ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu esnasında Orta Çağ Kiliseleri, şık şarap barları, butikleri ve ağaçlarla kaplı sahil şeridinin keyfini çıkaracağız. Doyumsuz manzarası ve büyülü atmosfere sahip Salerno’da verilecek serbest zaman sonrası Bari (Brindisi) Limanı'na hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve akşam saatlerinde hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Gemide serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

10.
Gün
Kalambaka, Kavala, İstanbul

Sabah saatlerinde limana varışımız sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Kalambaka (Meteoara) turuna katılabililer. (35 EUR) Yunanistan’ın Kapadokya'sı olarak kabul edilen ve yerden 200 mt. yükseklikte olan günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden manastırlar bölgesi Kalambaka’ya yolculuk. Burada rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları geziyoruz. Ardından Kavala’dan panoramik olarak geçerek mola veriyoruz. Sonrasında İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. İşlemlerin ardından Türkiye topraklarında devam eden yolculukla Tekirdağ üzerinden İstanbul başlangıç noktalarına varış ile programın sonuna geliyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Gemide ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
Programda belirtilen ulaşım hizmetleri
Igoumenitsa – Bari (Brindisi) arası Feribot yolculuk (ATS – Pulman)
Bari (Brindisi) - Igoumenitsa arası Feribot yolculuk (ATS – Pulman)
Taranto (1), Catania (1), Palermo (1), Calabria (1), Napoli (2) veya çevresinde 3* ya da 4* otellerde oda kahvaltı konaklama
Selanik, Taranto, Catania, Palermo, Mesina, Calabria, Napoli, Salerno, Kavala panoramik şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Gümrük vergileri

HARİÇ OLANLAR:
Vize ücreti ve servis bedeli (Multi Schengen Vizesi, 150 Euro)
Yurtdışı çıkış vergisi (150 TL)
Seyahat sağlık sigortası (15 EUR)
Şehir konaklama vergileri (30 EUR)
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Tüm turlara katılım halinde ekstra tur paketi kişi başı 355 EUR yerine 270 EUR

EK BİLGİLER

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#43
LOKASYON:
İtalya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
6 Sabah
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
35 EUR
Alberobello Turu
45 EUR
Lecce Turu
55 EUR
Taormina Turu
35 EUR
Cefalu Turu
55 EUR
Pompei Turu
95 EUR
Amalfi Sahilleri Turu
35 EUR
Kalambaka (Meteoara) Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın