•  Türkçe | ₺
İğneada, Dupnisa Mağarası ve Longoz Ormanları Turu
 KESİN ÇIKIŞLI

İğneada, Dupnisa Mağarası ve Longoz Ormanları Turu


  • Sarpdere Köyü
  • Longoz Ormanları
  • Dupnisa Mağarası
  • İğneada
  • Mert Gölü
  • İğneada Kano Turu
İğneada turları ile doğanın kalbinde yolculuğa çıkacak, binlerce yarasanın yaşadığı ve gizemi hala çözülemeyen Dupnisa Mağarası'nı yakından tanıyacaksınız.

Buluşma Yerleri ve Saatleri

06:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi (Otopark Önü)
06:45 Mecidiyeköy Meydanı (Aslı Börek Önü)
07:00 İncirli Metrobüs Durağı (Ömür Plaza Önü)
07:20 Beylikdüzü Marmara Park Önü
07:40 Silivri Kipa Önü

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Günübirlik İğneada, Dupnisa Mağarası ve Longoz Ormanları Turu yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul Lüleburgaz güzergahını takip etmemiz ile birlikte ilk durağımız Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyü yakınlarında bulunan Dupnisa (İblisima) Mağarası oluyor. İkinci jeolojik zamana ait mağara Trakya'nın turizme açılmış tek mağarasıdır. Üç girişe sahip bir yeraltı sistemi olan mağaranın toplam uzunluğu 3200m. Girişten itibaren ilk 1000 metresi suludur. Mağaradan çıkan kaynak Türk-Bulgar sınırı olan Rezve Deresi'ni oluşturmaktadır. İçinden nehir geçen, 3 km'den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dupnisa Mağarası gezimizin ardından Trakya'nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada'ya varıyoruz. Rumların yaşadığı evlerin görülmesinin ardından, öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Öğle yemeğimizde bizler için hazırlanmış tavuk ızgara, veya köfte ızgara menüsünü alıyor ve temiz havanında etkisiyle acıkan karınlarımızı bir güzel doyuruyoruz. Daha sonraki durak noktamız, dünyanın ender ekosistemlerinden olan İğneada Longoz (Subasar) Ormanları ve gölleri oluyor. (Giriş 100 TL) Longoz Ormanları; Karadeniz sahili boyunca Yıldız (Istranca) Dağları'ndan Karadeniz'e doğru akan dereler, denize ulaşmadan göllerde ve bu göllerin bataklık alanlarında son bulur ve farklı deniz, göl ve orman eko sistemlerini oluştururlar. Her mevsimde göldeki ördekler, su kuşları ve kuğuların balesini, göç mevsimlerinde ise çok daha fazlasını görsel şölen ile hafızalarınızdan ve anılarınızdan silinmeyecek kareler yakalayabilirsiniz. sonrasında ise son durağımız olan Mert Gölü oluyor. Mert Gölü'ndeki kısa bir fotoğraf ve yürüyüş molamızın sonrasında İstanbul için dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varmış oluyoruz. Hafızalarımızdan ve damaklarımızdan silinmeyecek bir yolculuğun ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Kahvaltı paketi tur ücretine dahildir. (Lunch Box)
Öğle Yemeği: İğneada'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesislerinde alınacaktır.

EK BİLGİLER

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Günübirlikturlarımızda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Tatil Olayı'nın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Tatil Olayı'nın sorumluluğu değildir ve misafirin ise tazminat hakkı yoktur.

Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Tatil Olayı'nın sorumluluğu yoktur.

Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Olayı'nda saklıdır.

Turun iptali durumunda Tatil Olayı tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Tatil Olayı sorumlu değildir.

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılırAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#86
LOKASYON:
İğneada (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
İğneada
86

900TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
Araç içi kahvaltı paketi
Program dahilindeki tüm çevre gezileri
Feribot, otopark ve köprü ücretleri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüks araçlar ile ulaşım
HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Öğle yemekleri ve içecekler
Dönüş akşam yemeği
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Longoz Ormanı giriş ücreti
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar