•  Türkçe | ₺
İskeçe Karnavalı ve Kavala Turuİskeçe Karnavalı ve Kavala Turu
 KESİN ÇIKIŞLI

İskeçe Karnavalı ve Kavala Turu


  • Kavala
  • İskeçe
Yunanistan'ın en ünlü festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, birçok derneğin ve topluluğun katıldığı, Hristiyanların Büyük Pehriz dediği oruç döneminin başlangıcından önceki hafta sonu yapılan kutlama ve eğlencelerdir. Bu dönemde şehir bildiğiniz açık hava maskeli balosuna dönüşüyor.

Buluşma Yerleri ve Saatleri

00:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
00:15 Mecidiyeköy (Eski Murat Muhallebicisi)
00:45 İncirli (Ömür Plaza Önü)
01:10 Beylikdüzü (Marmara Park AVM Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz. Turumuz sırasında Su Kemerleri, Liman, Kale, Panagia, Deniz Feneri, Aya Nikola Kilisesi ve Teodoro Kimissi göreceklerimizden bazılarıdır. Sonrasında yapacağımız yürüyüş turu sırasında Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelini görüp festivale katılmak üzere İskeçe'ye doğru yola çıkıyoruz. İskeçe kenti Avrupa Birliği tarafından verilmiş Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri ünvanına sahiptir. Osmanlı’nın izlerine hakim olduğu tarih kokan sokaklarını gezdikten sonra İskeçe Karnavalı'nın geçit törenini izleyeceğiz. Brezilya'nın Rio şehrinde düzenlenen uluslararası karnavalının aynısıdır. Ülke genelinden karnavalı izlemeye gelen her yıl 200 bin kişi ile birlikte coşkulu bir şekilde karnaval görüntülerini izleyip rehberimizin belirleyeceği saatte İskeçe'den hareket ile Dedeağaç karayolu üzerinden Yunanistan sınır kapısı Kipi'ye oradan da Türk sınır kapısı İpsala'ya varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp İstanbul’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki seyahatinizde sizlerle tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Önemli Not: Yeşil pasaportu olan misafirlerimize vize gerekmemektedir. Pasaportunda KKTC girişi olan misafirler maalesef Yunanistan'a giriş yapamamaktadır.

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel ve ekstra harcamalar
Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Schengen Vizesi (Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.)

EK BİLGİLER

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#31
LOKASYON:
Yunanistan (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Yunanistan
31

45

en düşük kişi başı

45

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.