•  Türkçe | ₺
Kahire ve Kızıldeniz TuruKahire ve Kızıldeniz TuruKahire ve Kızıldeniz TuruKahire ve Kızıldeniz TuruKahire ve Kızıldeniz TuruKahire ve Kızıldeniz TuruKahire ve Kızıldeniz TuruKahire ve Kızıldeniz Turu
 UÇAK İLE

  • Hurghada
  • Sakkara
  • Kahire
  • Portakal Koyu
  • Luksor
  • İskenderiye
Hurghada (4) ve Kahire (3) gece konaklama imkanı ile birlikte, İskenderiye ve Luksor'u görme fırsatı sunuyoruz.

Kızıldeniz'in incisi Hurghada turları ile Mısır'ın en gözde tatil merkezinde vizesiz, unutulmaz bir tatil keyfine hazır olun!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
Kahire

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:00'da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Tailwind Havayolları'na ait TWI 7451 sefer sayılı özel uçuşumuz ile saat 11:00 sularında Mısır’ın başkenti, Afrika kıtasının en önemli şehirlerinden biri olan Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Sakkara Piramitleri turuna katılabilirler. Varışımızla birlikte çıkacağımız panoramik şehir turunda bu zengin kültürel tarihi olan kentimizin belirli yerlerini birlikte gezeceğiz. Sedat Anıtı ve Meçhul Asker Mezarı, Tahrir Meydanı ve Baron Sarayı Nil Nehri boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerler arasındadır. (Sakkara Piramitleri turuna katılan misafirlerimiz, tur sonrasında panoramik şehir turu yapacaktır. Tura katılmayan misafirlerimizin panoramik şehir turu sonrasında otele transferleri sağlanacaktır.) Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Piramitler & Sfenks Işık ve Ses Gösterisi turuna katılabilirler. 

2.
Gün
Kahire

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek olan tam gün öğle yemekli Piramitler, Mısır Müzesi, Khan El Khalil-i Çarşısı turuna ve/veya Nil'de akşam yemekli tekne turuna katılabilirler. Gecelemeyi tekrar otelimizde gerçekleştireceğiz.

3.
Gün
Kahire

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek olan tam gün öğle yemekli İskenderiye veya tam gün öğle yemekli Üç Dinin Merkezi ve Kültürel Kahire turuna katılabilirler. Gecelemeyi tekrar otelimizde gerçekleştireceğiz.

4.
Gün
Kahire, Hurghada

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bagajlarımızla birlikte tesisten ayrılıyoruz. Yaklaşık 470 km. bir yolculuk ile Mısır'ın Kızıldeniz kıyısında yer alan harika sahilleri ile ünlü Hurghada'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte panoramik şehir turu yapacağız. Yeni ve Eski Hurghada, El Mina Camii'yi panoramik olarak göreceğiz. Daha sonra, Sheraton Caddesi'nde alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Şehir turumuzun ardından otelmize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

5.
Gün
Hurghada

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek olan tam gün öğle yemekli Giftun'da bulunan Orange Bay (Portakal Koyu) tekne turuna katılabilirler. Konaklama ve akşam yemeğini otelimizde gerçekleştireceğiz.

6.
Gün
Hurghada

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek olan tam gün öğle yemekli Luksor turuna katılabilirler. Bu turumuzda, Antik Mısır Kenti olan Thebes Harabeleri’nin üzerine kurulu, dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak anılan Luksor şehrini geziyoruz. Yapımı 2000 sene sürmüş ve 80.000 kişi çalışmış olan Karnak Tapınakları, M.Ö. 1350 yılından günümüze kadar ayakta kalmış Memnon Anıtları, bir çok Firavun mezarını içinde barındıran Krallar Vadisi’ni ve tek başına ülkesini yönetmiş ilk gerçek kadın yönetici olarak anılan Hatshepsut’a ithafen yaptırılmış tapınakları göreceğiz. Konaklama ve akşam yemeğini otelimizde gerçekleştireceğiz.

7.
Gün
Hurghada

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek olan denizaltı turu, safari-ATV turu ve/veya akşam yemekli Bedevi Gecesi turuna katılabilirler. Konaklama ve akşam yemeğini otelimizde gerçekleştireceğiz.

8.
Gün
Hurghada, İstanbul
Otelde aldığımınız kahvaltının ardından tesisten ayrılıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına doğru yola çıkıyoruz. 10:00 sularında Tailwind Havayolları'na TWI 7552 sefer sayılı özel uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 14:25'te İstanbul'a ulaşarak gezimize son veriyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka Tatil Olayı organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
DAHİL OLANLAR:
Tailwind Havayolları ile İstanbul/Kahire-Hurgada/İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri, uçuş sigortaları
Hurgada’da 4 gece, Kahire’de 3 gece olmak üzere toplamda 7 gece seçeceğiniz otel kategorisinde
Hurgada’da otelde alacağınız 4 akşam yemeği
Hurgada’da yapılacak olan panoramik şehir turu
Kahire'de yapılacak olan panoramik şehir turu
Özel otobüsümüzle yapılacak olan Kahire-Hurgada arası transfer
Program dahilinde açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
Mısır deneyimi olan profesyonel Türkçe rehber
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)

HARİÇ OLANLAR:
Bu vize hizmeti (40 USD) kapsamında vizeleriniz İstanbul Havalimanı'nda pasaportlarınıza yapıştırılıp Mısır'a varışınızda pasaport polisi öncesi görevlimiz tarafından karşılanıp, özel polis kontuarına yönlendirillirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz hızlandırılmaktadır. Bu hizmetimizden yararlanmak istemezseniz Mısır'a varışınızda 25 USD karşılığında vizenizi kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak zaman zaman kalabalık sebebi ile işlemler çok uzamaktadır.) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
Kişisel ve ekstra harcamalar
Otelde alınan ekstralar ve kişisel harcamalar
Dahil olduğu belirtilen yemeklerdeki içecekler
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Seyahat Güvence Paketi
Yurtdışı çıkış harcı
Bu turumuzda Kahire-Hurgada arasında otobüs yolculuğu bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bu yolculuğu uçak ile yapabilir.
Yetişkin/Çocuk (3-12) 150 USD
Bebek (0-2) 50 USD

EK BİLGİLER

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Not: Pasaportunuzun min. 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#11
LOKASYON:
Mısır (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
7 Sabah, 4 Akşam
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
50 USD
Piramitler, Sfenks Işık ve Ses Gösterisi
125 USD
Piramitler, Müzeler ve Khan El-Khalili Çarşısı
75 USD
Nil'de Tekne Gezisi (Akşam Yemekli)
125 USD
İskenderiye Turu (Öğle Yemekli)
125 USD
Eski Kahire Turu (Öğle Yemekli)
125 USD
Sakkara Piramitleri Turu (Öğle Yemekli)
60 USD
Denizaltı Turu
90 USD
Portakal Koyu (Öğle Yemekli)
50 USD
Çölde Atv Turu (2 Kişi)
35 USD
Çölde Bedevi Gecesi
150 USD
Luksor Turu (Öğle Yemekli)

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün
Mısır
11

399$

en düşük kişi başı

399$

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.