•  Türkçe | ₺
Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş-ı Veli TuruKapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş-ı Veli TuruKapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş-ı Veli Turu

Kapadokya Ihlara Vadisi ve Hacı Bektaş-ı Veli Turu


  • Ihlara Vadisi, Çanak Çömlek Atölyesi
  • Dervent Vadisi, Ürgüp, Göreme
  • Şarap Evleri, Açık Hava Müzesi
  • Güvercinlik Vadisi
  • Uçhisar Kalesi, Asmalı Konak
  • Hacı Bektaş-ı Veli
Güzel atlar ülkesi Kapadokya'da gezilecek yerleri ve gizemli atmosferini yakından tanımaya ne dersin?

Peri bacalarının dans ettiği bu büyülü diyara adım attığınızda, tarihle doğanın eşsiz buluşmasına tanıklık edeceksiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

21:00 Beylikdüzü Migros Önü
21:15 Avcılar Otobüs Durakları
22:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
22:20 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
23:20 Kartal Köprüsü Altı
23:40 Gebze Center AVM Önü
00:40 İzmit Otogar Yanı Otobüs Durakları (Romatem Karşısı)
01:20 Adapazarı Otoban Çıkışı (Shell Benzin İstasyonu)
01:45 Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri
04:45 Eryaman Kapı Altı
04:55 Ankamall Avm Önü
05:00 Aşti Önü Berat Büfe
05:10 Gölbaşı Shell Benzin İstasyonu

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, araç içi ikramlar eşliğinde Kurban Bayramı özel 2 gece konaklamalı Kapadokya turu için hareket ediyoruz.

2.
Gün
Nevşehir

Kaynaşlı Türsan Dinlenme Tesisleri'nde vereceğimiz molanın ardından Ankara'dan katılacak misafirlerimizi alarak ilk durağımız Tuz Gölü olacaktır. Sabahın erken saatlerinde kısa bir fotoğraf molası vereceğiz, daha sonrası turumuzun ilk kahvaltısını yapmak üzere Ağaçlı Tesisleri'nde sabah kahvaltısı molası veriyoruz. (Ekstra) Kahvaltı sonrası Perslerin Güzel Atlar Diyarı diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa'nın bağdaş kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kilise'yi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından İkinci durağımız, doğal bir güzellik olan Narlı Göl Krater Gölü'nde kısa bir fotoğraf molası verilecektir. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri) olacak. Yeraltı Şehri gezimizin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım restoranımızda ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan çanak çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra, Avanos’tan ayrılarak Göreme Vadisi’ni ve Kapadokya’yı ayaklarınızın altında izleyeceğiniz Gizli Bahçe'ye gidiyoruz. Burada içeceğimiz keyif çaylarımızın ardından, Kapadokya’nın 3 yükseltisinden en yükseği olan Uçhisar Kalesi’ni ve birçok Güvercin Evi'ni de görebileceğimiz Güvercinlik Vadisi’ne gidiyor ve burada fotoğraf molası vereceğiz. Fotoğraf molamızın ardından ise bölgenin meşhur lezzetlerinden olan kabak çekirdeği alış verişi yapacağız. Günümüzün sonunda ise Kapadokya’nın lezzetli şaraplarının nasıl üretildiği, nasıl saklandığı konusunda da bilgiler alacağımız Şarap Mahzeni ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşiyor.

Sabah Kahvaltısı: Dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Avanos Restorant'ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.Konaklama: Taşsaray Otel, Kapadokus Tatil Köyü vb.
3.
Gün
Nevşehir

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni güne başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi Kapadokya'yı yukarıdan izleyebileceğiniz ekstra balon turu, Kapadokya'yı balonlar ile fotoğraflamak için balon izleme turu (Ekstra), Peri bacalarının aralarında gezmek için atv turu (Ekstra) ve at binme turu (Ekstra) organizasyonlarımıza katılabilirler. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesi'ne gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin ardından, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), yemekhaneyi, mutfak ve kileri gezebilirsiniz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında ise çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Aziz Simeon Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bu yol bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağın önünden geçerek, şapkalı peri bacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peri Bacaları'nı görüyoruz. Tüm gezilerimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi organizasyonumuza (Ekstra) katılabilirler.

Türk Gecesi
8-10 çeşit mevsime göre meze, kuruyemiş, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ikram edilmektedir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Taşsaray Otel, Kapadokus Tatil Köyü vb.
4.
Gün
Nevşehir, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, bugün Mustafapaşa adını almış, 1920’li yıllara kadar halkının çoğunluğu Rumlardan oluşan, Yunanca Güneşin Şehri anlamına gelen Sinasos’a ulaşacağız. Burada Asmalı Konak adıyla bilinen, 1800'lü yıllarda inşa edilmiş ve ilk sahibi Yorha Vasil adında bir Rum ressam olan konağı ziyaret ettikten sonra, kasaba merkezinde çay kahve molası vereceğiz. Mola sonrasında Avanos’a geliyoruz. Bölgede popülerleşen, turistik ve kültürel bir organizasyonun modern hale dönüşmesini görmek için Ayazel Deri’ye geçip sunumumuzu alıyoruz. Sunumumuzdan sonra Kapadokya’dan ayrılarak, Sivas’taki Kızıldağ’dan doğan, Samsun Bafra’dan Karadeniz’e dökülen Kızılırmak’ı takip ediyor ve Gülşehir’e ulaşıyoruz. Buradan da 1248 yılında Horasan’da dünyaya gelmiş, Türk mutasavvıfı, Yeniçerilerin de Piri, Hacı Bektaş-ı Veli’nin Türbesi'nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesi'nde; toplamda 7 adet olan ve giderek küçülen kapılardan en büyüğü olan Ak Kapı’dan geçerek Nadar Avlusu’na ulaşıyoruz. Üçler Çeşmesi’ni gördükten sonra Üçler Kapısı’ndan Dargah Avlusu’na geçip Üçgen Alınlıklı Havuzu, Aslanlı Çeşme’yi, Aş Evi’ndeki Kutsal Kara Kazan’ı, Mihman Evi’ndeki Derviş Kıyafeti ve Eşyalarını gördükten sonra Pir Avlusu’na geçiyoruz. Avluya girişte Atatürk Köşesi’ni, Balım Sultan Türbesi’ndeki Derviş Küpelerini görüp, Pir Evi’ndeki Çilehane, Kırklar Meydanı, Güvenç Abdal Türbesi ve Hacı Bektaş-i Veli Türbesi’nin bulunduğu Huzur-u Pir’i ziyaret edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki Tatil Olayı organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Avanos'ta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

DAHİL OLANLAR:
2 gece otel konaklaması
2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
Lüks otobüslerle ulaşım (Kişi sayısına göre)
Çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Araç içi su ikramları

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
İlk gün sabah kahvaltısı
Son gün akşam yemeği
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm öğle yemekleri ve içecekler
Balon turu
Balon seyir turu
ATV safari
Türk gecesi

EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 2 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#59
LOKASYON:
Nevşehir (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah, 2 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın