•  Türkçe | ₺
Kısa Balkan TuruKısa Balkan TuruKısa Balkan Turu

  • Kavala
  • Selanik
  • Üsküp
  • Ohrid
  • Sofya
  • Matka
En ucuz Balkan turları ile keşfedilmeyi bekleyen gizli hazineleri, tarihi yerleri ve büyüleyici manzaraları görme şansını yakalayın.
Zamanı değerli misafirlerimiz için düzenlediğimiz Balkan turumuz ile 4 gün 2 gece boyunca, Balkan coğrafyasının en güzel bölgelerini görme şansını elde edeceksiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
20:30 Mecidiyeköy (Eski Ali Samiyen Karşısı)
21:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Silivri güzergahı üzerinden İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından en iyi Balkan turumuz için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.
Gün
Kavala, Selanik, Üsküp

Sabah saatlerinde Kavala'da serbest olarak alınan kahvaltının ardından meşhur Kavala kurabiyelerinin de tadına bakıp Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turu sırasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans Eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Kilisesi, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E.Venezelo P. Konstantin Heykelleri Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından Ulu Önder Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz sonrasında öğlen yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası Yunanistan Makedonya sınırına doğru yolumuza devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından başkent Üsküp’e gidiyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından doğu ile batıyı kucaklayan bu şehrin sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Osmanlı tarihinde başkent dışına yapılmış en büyük çarşının günümüze ulaşmış kısmında dolaşırken Kapan Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sultan Murat Camii, Saat Kulesi, Taş Köprü, Üsküp Kalesi, 2014 projesi kapsamı altında yapılan heykel grupları, Makedon Meydanı, Vardar Nehri, Büyük İskender Heykeli bu muazzam şehirde göreceklerimizin sadece bir kısmı. Şanslıysanız ve o gün sabah erkenden tükenmediyse meşhur acıbademden yemeli mevsimi ise mutlaka soğuk bir boravitsa içmeli ve kikirikinin tadına bakmalısınız. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Selanik'te serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.

3.
Gün
Üsküp, Kalkandelen, Ohrid

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Kalkandelen – Ohrid turumuza katılabilirler.  (50 EUR) Otobüsümüzle otelden ayrıldıktan sonra ilk durağımız Makedonya’nın önemli şehirlerinden biri olan ve nüfusun çoğunluğunun Arnavutlardan oluştuğu Kalkandelen. Varışımızın ardından belki de görebileceğiniz en renkli görsele sahip Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında camii avlusunda bulunan şadırvandan buz gibi dağ suyunu da içip yolumuza devam ediyoruz. Güzergâh üzerinde Straza’da vereceğimiz kısa ve lezzetli bir molanın ardından hareketle Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Ohrid’e varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ohrid Gölü kıyısına kurulmuş olan incisi ile meşhur kendi de inci gibi olan bu güzel şehirde yapacağımız tur sırasında Ohrid Evleri, Ayasofya Kilisesi, Damat Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi ve Camii, Türk Mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ohrid’i yürüyerek gezdikten sonra Ohrid Gölü’nün de keyfini çıkarabilmek için bizleri limanda bekleyen teknemize biniyoruz (Tur ücretine dahildir). Ohrid Gölü'ndeki tekne turumuzu tamamladıktan sonra alışverişleriniz ve keyif yapabilmeniz için serbest zaman. Türk mahallesinde bir bardak Türk çayı veya Türk kahvesi içmenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından belirtilen yer ve saatte buluşma ile Ohrid’den ayrılıyoruz ve Üsküp’e otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Rumeli Gecesi turumuza katılabilirler (35 EUR). Rumeli, Balkan ve Makedon ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ohrid'te serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda alınacaktır. (Ekstra)


4.
Gün
Üsküp, Matka, Sofya, İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayarak bagajlarımızla ile otelden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan ekstra Matka Kanyonu turuna katılabilirler. (10 EUR) Tura katılmayan misafirlerimizi istirahat etmeleri için bir tesiste bırakıyoruz. Doğa içerisinde keyifli bir yürüyüş yapmaya ve oksijen depolamaya Matka Kanyonu’na gidiyoruz. Burada yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından hareketle Sofya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varışımızla beraber panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında Balkanların ikinci en büyük Ortodoks Kilisesi olan Aleksander Nevski, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Banyabaşı Camii göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik turun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşarak Sofya’dan ayrılıyoruz. Plovdiv, Svilengrad üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından otoyolu takiben İstanbul’a varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Sofya'da serbest zamanda alınacaktır ve tur ücretine dahil değildir. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Türkiye sınırları içerisinde alınacaktır. (Ekstra)

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
4* otellerde 2 gece konaklama
Otellerde alınacak olan 2 sabah kahvaltısı
Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri
Check point ve otopark ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
Multi Schengen Vizesi
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle yemekleri
Akşam yemekleri
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı
Ohrid, Kalkandelen turu
Matka Kanyonu turu
Üsküp'te yapılacak olan müzikli ve eğlenceli Rumeli Gecesi
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
Ohrid’de yapılacak olan müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi
Sofya’da yapılacak olan müzikli ve eğlenceli Bulgar Gecesi
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Seyahat Güvence Paketi

EK BİLGİLER

Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil pasaport için gerekli değildir.)

Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Arnavutluk Cumhuriyetine seyahat edecek olan Türk vatandaşları; Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport türlerinden herhangi birine sahip olması fark etmeden 180 gün içerisinde 90 gün süre ile vizeden muaftırlar.

Önemli Uyarı: Tatil Olayı; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#42
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
10 EUR
Matka Kanyonu
35 EUR
Rumeli Gecesi
50 EUR
Ohrid Tekne Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün
Balkanlar
42

139

en düşük kişi başı

139

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.