•  Türkçe | ₺
Klasik Gap TuruKlasik Gap TuruKlasik Gap TuruKlasik Gap TuruKlasik Gap TuruKlasik Gap Turu
 OTOBÜS İLE

  • Göbeklitepe
  • Balıklıgöl
  • Harran
  • Halfeti
  • Nemrut Dağı
  • Zeugma Mozaik Müzesi
Geçmişin izlerini bir arkeolog gibi takip edecek, medeniyetlerin beşiğinde tarih ve doğanın nasıl buluştuğunu kendi gözlerimizle göreceğiz.

Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’den Zeugma mozaiklerinin yer aldığı Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ne, Harran Ovası’ndan Nemrut Dağı’na kadar tarihi ve doğal güzelliklerin adeta birbirleriyle rekabet ettiği eşsiz bir Gap turu sizleri bekliyor. Binlerce yıllık tarihi eserleri inceleme şansı bulacak, tarihi kiliselerin, manastırların ve camilerin ihtişamı karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

16:00 Beylikdüzü (Migros AVM)
​17:00 İncirli (Dilek Pastanesi Önü)
17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
18:30 Gebze Center Avm Önü
19:00 İzmit Halkevi
19:15 İzmit Otogar Önü
20:15 Sakarya Berceste Tesisi
21:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri
22:00 Bolu Otogar Önü
00:30 Ankara Aşti Önü
07.30 Adana Otogar Önü

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, araç içi ikramlar eşliğinde 4 gece otel konaklamalı Gap turumuz için Gaziantep'e doğru hareket ediyoruz.

2.
Gün
Adana, Gaziantep

Aksaray-Pozantı güzergâhını takip ederek Adana'ya doğru yol alıyoruz. Yol üstünde vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Çukurova Yaylası'nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehri'nin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket ediyoruz. Adana gezimizde, Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Camii, Ramazanoğlu Konağı (Panoramik), Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan meşhur Taşköprü başlıca gezi noktalarımız olacaktır. Sabancı Camii gezisini yaptıktan sonra Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, Antep lezzetlerini tadacağımız restoranımıza gidiyoruz. Alacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesi'ni (Panoramik) görüyoruz. Ardından Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis kahvesinde menengiç kahvesi tadına bakıyoruz. Rehberimiz ile birlikte Antep çarşılarını gezebilirsiniz. Bakırcılar, almacılar çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Sabah Kahvaltısı: Mola yerlerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Gaziantep'te ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)Konaklama: Met Gold Hotel vb.
3.
Gün
Şanlıurfa

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Bilecik'te yer alan Kelaynak Üretim Çiftliği'ne uğruyoruz. Nesli tükenmekte olan kuşlarımızı yerinde görerek ve bilgi alarak Halfeti'ye ulaşarak başlıyoruz. Siyah gülün Türkiye'de tek yetiştiği yer olan Halfeti'de dileyen misafirlerimiz ile yaklaşık 1 saat süren baraj gölü üstündeki tekne turumuza çıkıyoruz. (Ekstra) Tekne turunda Rum Kale'yi, tamamı sular altında kalan ve resimlere konu olan Savaşan Köyü'nü görüyoruz. Tekne turu sonrasında kısa bir serbest zaman veriyoruz. Peygamberler Şehri olan, Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada Harran şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ve ilk islam medresesi olan Harran Üniversitesi, İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri'nden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak, Şanlıurfa lezzetlerini tadmak için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, tarihi çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısı'nı geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak otelimize ulaşıyoruz. Arzu eden konuklarımız ile Urfa kültürünün bir parçası olan yemekli sıra gecesine gidiyoruz. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa'da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Sıra gecesinde ekstra olarak alınacaktır.Konaklama: Hakim Bey Konağı vb.
4.
Gün
Şanlıurfa, Mardin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbeklitepe kutsal alanını geziyoruz. Ardından İpek yolundan Viranşehir- Kızıltepe üzerinden Mardin'e doğru yola çıkıyoruz. Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı (Zamana ve koşullara bağlı olarak Mor Gabriel Manastırı gezilebilinir.) olacaktır. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi görevini üstlenen manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin çarşılarında Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camii'yi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Camii’ni de gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda meşhur Mardin sabunlarını veya badem şekerini alabilirsiniz. Ardından üç yol mevkiinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Artuklu Kervansaray, Akitu Hotel vb.
5.
Gün
Mardin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Doğu'nun Efes'i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Tarihte yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Antik Kenti'nde; Su Sarnıçları, Tarihi Taş Ocağı ve Mezarlığı görüyoruz. Antik kent gezimizin ardından Nusaybin üzerinden Beyazsu'ya hareket ediyoruz. Beyazsu, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Su kenarında içeceğimiz çay ve kahvelerimizin ardından yukarı Mezopotamya'nın bir parçası olan tarihi Midyat'a hareket ediyoruz. Rehberimiz tarafından Midyat'a özgü, gümüş işleme sanatı olan telkariden yapılmış hediyelik eşyaları ve takıları almanız için çarşılarda serbest zaman veriyor. Tarihi Midyat Evleri'nin arasından yürüyerek hoş fotoğraflar çekebilirsiniz. Sonrasında eski yerleşim yeri baraj suları altında kalan Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Hasankeyf'de Zeynel Bey Türbesi önünde Hasankeyf Kalesi'ni de görerek rehberimiz tarafından buranın tarihini dinliyoruz. Eski yerleşim yerinden buraya taşınan Sultan Süleyman Camii Minaresi, İmam Abdullah Zaviyesi panoramik olarakta gördükten sonra petrol diyarı Batman'a hareket ediyoruz. Batman şehir merkezi üzerinden Diyarbakır'a yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Malabadi Hotel vb.
6.
Gün
Diyarbakır, Adıyaman

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, ilk olarak sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii'ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu'na çıkıyoruz. Buradan Dicle Nehri'ne doğru baktığımızda Dicle Nehri'nin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprü'yü, Hevsel bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Sülüklü Han'da yorgunluk çaylarımızı içiyoruz. Mardin Kapı'yı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Nissibi Köprüsü'nü kullanarak Narince Köyü'ne ulaşıyoruz. Buradan minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz (Ekstra). Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Nemrut Dağı’nın eteklerine ulaşıyoruz. Buradan merdivenleri kullanarak Doğu Terası’na ulaşıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüp, kısa bir yürüyüşle Batı Teras’ına geçip, dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Nemrut’u detaylı olarak gezmiş oluyoruz. Batı ve Doğu Terası, bağış sunağı gezileri sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız bölgelere bıkarak bir sonraki Tatil Olayı organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
Otellerde 4 gece konaklama
4 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
3 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği
Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
Çevre gezileri
Rehberlik hizmetleri
Zorunlu seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Programda belirtilen son gün akşam yemeği
Şanlıurfa konaklama günü akşam yemeği
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Müze ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar
Sıra gecesi

EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 5 gece 6 gündür. Otel konaklaması 4 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Olayı sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Tatil Olayı bu durumlarda sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Tatil Olayı sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Müze kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#71
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın6 Gün
G. Doğu Anadolu
71

8.990TL

en düşük kişi başı