•  Türkçe | ₺
Konaklamalı İskeçe Karnavalı Turu
 KESİN ÇIKIŞLI

Konaklamalı İskeçe Karnavalı Turu


  • Atatürk Evi
  • Aristotelous Meydanı
  • Via Egnetia
  • İskeçe Karnavalı
Yunanistan'ın en ünlü festivallerinden biri olan İskeçe Karnavalı, birçok derneğin ve topluluğun katıldığı, Hristiyanların Büyük Pehriz dediği oruç döneminin başlangıcından önceki hafta sonu yapılan kutlama ve eğlencelerdir. Bu dönemde şehir bildiğiniz açık hava maskeli balosuna dönüşüyor.

İskeçe Karnavalı'nın hikayesi, Hz. Meryem’in yaşadığı yer ve çevresinde, Hz. İsa’nın büyüdüğünde peygamber olacağına ilişkin söylentiler ile başlıyor. O sırada bundan rahatsız olan dönemin hâkimi olan Romalı yönetim tarafından İsa’nın öldürüleceğine dair bazı söylentiler ortaya çıkıyor. Bunun üzerine halk, İsa’nın askerler tarafından tanınamaması ve bulunamaması için bütün çocukların yüzlerini boyuyor. Böylece hiçbir çocuk birbirinden ayırt edilmez hale geliyor. Nihayet 10. gün sonunda bu dedikodunun asılsız olduğu ortaya çıkınca tüm çocuklar boyalarından arındırılıp temiz Pazartesi’ye tertemiz girerler. İsa’nın ölümden kurtulmasına sevinen halk, bütün bir gün eğlenip sonrasında çocuklarını yıkıyorlar ve tertemiz bir pazartesiye uyanıyorlar.

İşte o zamandan bu yana Mart ayı ortasındaki Pazar gününü, İsa’nın hayatının kurtulmasının şerefine halk çılgınlar gibi eğlenerek geçirir ve temiz pazartesi için gece olduğunda temizlenerek yataklarına girerler. O yıllardan beri bu tarihlere denk geldiği düşünülen günlerde bu adet devam ediyor ve bu son gün insanlar yüzlerini boyayıp çılgınlar gibi eğleniyor ve gecesinde yıkanıp huzurlu yeni bir pazartesiye uyanıyorlar.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
22:30 Mecidiyeköy (Eski Murat Muhallebicisi)
23:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)
23:30 Beylikdüzü (Marmara Park AVM Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Selanik, Drama

Sabah saatlerinde Selanik’e varışımıza müteakip yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, ilk olarak Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitri Kilisesi'ni ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ayasofya KilisesiBey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuz sonrası vereceğimiz serbest zamanda Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon boyunda yürüyüş yapmanızı ve Aristoteles Meydanı'nda gezmenizi öneririz. Serbest zamanın ardından otelimize geçmeden önce Büyük İskender Heykeli'ni görüyoruz. Selanik programımızı bitirdikten sonra Drama’ya gidiyoruz. Otelimize geçmeden önce Lidl Market'te alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Otele varışımızla beraber odalara yerleşme ve konaklama otelimizde gerçekleşiyor. Akşam yemeğini ekstra olarak alacağız.

Sabah Kahvaltısı: Mola yerlerinde ekstra olarak alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Kordon boyu balık lokantalarında deniz mahsulleri tercih edebilir ya da meşhur Yunan dönerinin tadına bakabilirsiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. (Ekstra)Konaklama: Kouros Hotel
3.
Gün
Kavala, İskeçe

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp otelimizden ayrılarak Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kavala’ya varışımızla birlikte panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Su Kemerleri, Liman, Kale, Panagia, Deniz Feneri, Aya Nikola Kilisesi ve Teodoro Kimissi göreceklerimizden bazılarıdır. Sonrasında yapacağımız yürüyüş turu sırasında Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelini görüp festivale katılmak üzere İskeçe'ye doğru yola çıkıyoruz. İskeçe'ye varışımızın ardından karnavala katılmak ve geçir törenini izlemek için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğini serbest zaman esnasında çevredeki restorantlarda alabilir lokal lezzetleri deneyimleme şansına erişebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği dönüş saatinde aracımızda buluşarak dönüş yoluna geçiyoruz. Egnetia otoyolu üzerinden Gümülcine - Dedeağaç istikamitini takip ederek sınır kapısına geliyor ve Yunan gümrüğünde pasaport işlemlerimiz tamamlandıktan sonra Yunan dükkanlarında sizlere alışverişleriniz için sınırlı bir süre veriyoruz. Sonrasında Türk sınırında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp İstanbul’a doğru yolumuza devam ederken Tekirdağ’da yol üzeri uygun bir tesiste vereceğimiz köfte molasının ardından İstanbul’a varışımızla birlikte siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki seyahatinizde sizlerle tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Festival alanında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Tekirdağ yol üzerinde uygun bir tesiste ekstra olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
1 gece oda kahvaltı otel konaklaması (Hotel Kauros)
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
İlk gün sabah kahvaltısı
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Seyahat Güvence Paketi (10 EUR)
Schengen Vizesi (Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.)
Şehir ve otel vergileri (Kişi başı 5 EUR olarak araç içerisinde ödenir.)

EK BİLGİLER

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#30
LOKASYON:
Yunanistan (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri v.b evraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün
Yunanistan
30

89

en düşük kişi başı

89

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.