•  Türkçe | ₺
Orta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı TuruOrta Avrupa Masalı Turu
 OTOBÜS İLE

  • Bulgaristan
  • Macaristan
  • Sırbistan
  • Slovakya
  • Çek Cumhuriyeti
  • Avusturya
Orta Avrupa'nın gizemli sokaklarını dolaşarak, büyülü şehirlerini keşfetmek istiyorsanız, bu tur tam size göre!

Seyahat tutkunlarına unutulmaz bir yolculuk sunarken, tarihi şehirler, büyüleyici manzaralar ve benzersiz deneyimlerle dolu bir macera vadediyor.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul, Belgrad

Buluşma Yerleri ve Saatleri

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
20:30 Mecidiyeköy (Eski Ali Samiyen Karşısı)
21:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)
21:30 Beylikdüzü (Marmara Park AVM Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan'a giriş yapıyoruz. Svilengrad, Plovdiv, Sofya güzergâhı ile Belgrad'a doğru yolumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Belgrad

Öğle saatlerinde Belgrad'a varışımızla birlikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda, Belgrad, USCE Alışveriş Merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Slavija Meydanı, Taş Meydan, Aziz Sava Katedrali, Eski ve Yeni Saray, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kalemegdan, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Nebojša Kulesi ve Saborna Kilisesi'ni göreceğiz. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda yürüyüşe çıkacağız. Belgrad'ın en hareketli caddesi ve adını Sırbistan III. Prensi Mihailova’dan alan, 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihailova Caddesi'nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı'ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli'ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Konaklama için otelimize doğru yola çıkıyoruz.

3.
Gün
Belgrad, Budapeşte

Otelde alınan kahvaltının ardından, Budapeşte'ye doğru yola çıkıyoruz. Budapeşte'ye varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından siz değerli misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

4.
Gün
Budapeşte

Otelde alınan kahvaltının ardından, programımıza dahil olan Estergon, Vişegrad ve Szentendre turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda, önce Esztergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan kalenin kalıntılarını keşfediyoruz. Ardından bir orta çağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Vişegrad'ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Vişegrad Kalesi panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alabilirler. (Ekstra) Daha sonra alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal ve porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabileceğiniz bu bu şirin kasabada verilen serbest zamanın ardından konaklayacağımız otelimize dönüyoruz.

5.
Gün
Budapeşte, Bratislava, Prag

Sabah kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. Prag yolculuğumuzla birlikte güzergah üzerinde Bratislava'yı geziyoruz. Buradaki gezimizden sonra Prag'a devam edeceğiz. Prag'a varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Hradcany Kale, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü Neo-Gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan Aziz Vitus Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykeli'nin bulunduğu Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen ve üzerinde 12 Havari'nin tasvir edildiği tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman ve sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz.

6.
Gün
Prag

Otelde alınan kahvaltının ardından Karlovy Vary turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çekya'nın kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla başlıyoruz. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak'ın, Mozart'ın, Göthe'nin, Beethoven'ın ve Puşkin'in evlerini görecek, sıcaklıkları 30-72 derece arasında değişen 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Tur sonrası konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz.

7.
Gün
Prag, Cesky Krumlov, Viyana

Otelde alınan kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Viyana'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde orta çağ kasabası Cesky Krumlov turumuzu gerçekleştireceğiz. Cesky Krumlov, Çekya’nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en baskın dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov, 1990'lardan itibaren tekrar yeniden doğuşu yaşamış ve gerek mimari gerekse doğal güzelliği ile ziyaretçilerinde büyük hayranlık uyandırmaktadır. Şehirde kısa bir mola ardından Viyana yolculuğuna devam ediyoruz. Varışımızın ardından Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte buluşma ve sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz.

8.
Gün
Viyana, Novi Sad, Belgrad

Otelde alınan kahvaltının ardından Sırbistan'a doğru hareket ediyoruz. Sınır geçişinin ardından ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesi olan Voyvodina'nın başkenti Novi Sad'a ulaşıyoruz. Burada yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda; Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagogu görülecek yerler arasındadır. Kısa bir serbest zamanın ardından Belgrad'a konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

9.
Gün
Belgrad, Sofya, İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofya'ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya- Sendika Şehri ve Rotonda Kilisesi panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli'ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banyabaşı Camii ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul'a yola çıkıyoruz. Geç saatlerde varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle başka bir organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
2 gece Belgrad, 2 gece Budapeşte, 2 gece Prag ve 1 gece Viyana otellerinde oda kahvaltı konaklama
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel ve ekstra harcamalar
Otelde alınan ekstralar ve kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
Şehir vergileri ve sınır geçişleri (30 EUR)
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Seyahat Güvence Paketi (15 EUR)
Schengen vizesi

EK BİLGİLER

Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Tatil Olayı'nın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#6
LOKASYON:
Orta Avrupa (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
7 Sabah
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün
Orta Avrupa
6

499

en düşük kişi başı