•  Türkçe | ₺
Portakal Çiçeği Karnavalı ve Gap TuruPortakal Çiçeği Karnavalı ve Gap Turu
 KESİN ÇIKIŞLI

Portakal Çiçeği Karnavalı ve Gap Turu


  • Arkeoloji Müzesi, Tahmis Kahvesi
  • Ulu Camii, Mardin Kapı, On Gözlü Köprü
  • Hasankeyf
  • Telkari Çarsısı, Midyat, Deyrulzafaran
  • Göbeklitepe, Balıklıgöl, Mevlid-i Halil Mağarası
  • Taş Köprü, Portakal Çiçeği Festivali
Onlarca medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, Güneydoğu Anadolu bölgesinin gizemli topraklarında dolaşıp, Adana Portakal Çiçeği Karnavalı'nın bütün güzelliklerini hep beraber deneyimleyeceğiz.

Güneydoğu Anadolu topraklarının gizemli mirasını yakından tanıyıp, Adana Portakal Çiçeği Festivali'nde neler yapılır hep birlikte göreceğiz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

12:00 Beylikdüzü (Migros Önü)
12:20 Avcılar Otobüs Durakları Önü
12:50 İncirli (Dilek Pastanesi)
13:10 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
13:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi
13:50 Kartal ve Pendik Köprüsü
14:00 Çayırova McDonald's
14:30 Gebze
15:00 İzmit Halkevi
16:30 Sakarya Otogarı

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, araç içi ikramlar eşliğinde Gap ve Adana Portakal Çiçeği Festivali için hareket ediyoruz.

2.
Gün
Diyarbakır, Batman, Mardin

Sabah saatlerinde Diyarbakır’da alacağımız ekstra kahvaltı sonrası, Güneydoğu'nun en eski ve köklü kenti Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan V. Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii'ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu'nu görüyoruz. Buradan Dicle Nehri'ne doğru baktığımızda nehrin üstüne kurulu On Gözlü Köprü'yü, Hevsel Bahçeleri panoromik gördükten sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’a giderken sular altında kalan Hasankeyf’ide panoromik görüyoruz. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi'ni gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızda buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Diyarbakır'da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Yöresel menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Mardin Airport Hotel
3.
Gün
Mardin

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi görevini üstlenen manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed'in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camii'yi geziyoruz. Sonrasında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Camii’ni de ziyaret ettikten sonra üç yol mevkiinden yürüyüp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızda buluşup otelimize geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yöresel menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.Konaklama: Mardin Airport Hotel
4.
Gün
Şanlıurfa

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklıgöl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Şanlıurfa’nın kenarından Göbeklitepe’ye varıyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbeklitepe kutsal alanını (Müsaitlik durumuna bağlı olarak) geziyoruz. Göbeklitepe gezimizin ardından Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı'ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan sıra gecesine katılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yöresel menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Sıra gecesinde ekstra olarak alınacaktır.Konaklama: Şanlıurfa Uludağ Otel
5.
Gün
Şanlıurfa, Gaziantep

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Atatürk Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti’de Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat süren tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü'nü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Buradan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesi'ni panoramik görüyoruz. Ekstra alınacak öğlen yemeğinde dünyaca ünlü Gaziantep mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Serbest zamanda Tahmis Kahvesi'nde Melengiç Kahvesi molası sonrası, bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan çarşıları, İmam Çağdaş vb. baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşuyoruz. Yeni rotamız Adana oluyor. Adana’da otele yerleşme.ve serbest zaman veriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yöresel menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Adana'da ekstra olarak alınacaktır.Konaklama: Sedef Otel
6.
Gün
Adana, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sabancı Merkez Camii gezip Taş Köprü'yü fotoğraflıyoruz. Ardından festival alanına gidip karnavala katılıyoruz. Burada Adana’nın müthiş lezzetlerinin tadına bakıyoruz. Ulusal karnaval sponsorları ve yerel işletmelerin etkinlikleri ile müzik gruplarının şehir genelindeki sokak müzikleri ile eğleniyoruz. Akşam saatlerine kadar festival alanında eğlenip daha sonra buluşma noktasında aracımızda buluşup İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Sizleri aldığımız bölgelere bıkarak bir sonraki Tatil Olayı organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yöresel menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

DAHİL OLANLAR:
4 gece otel konaklaması
4 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
Lüks otobüslerle ulaşım
Zorunlu seyahat sigortası
Program dahilindeki tüm çevre gezileri

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel harcamalar
Urfa konaklamasındaki akşam yemeği
Adana'da akşam yemeği
Öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Halfeti tekne turu

EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 4 gece 6 gündür. Otel konaklaması 4 gece olarak gerçekleşmektedir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Olayı sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Tatil Olayı bu durumlarda sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Tatil Olayı sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Müze kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#62
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu, Adana (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah, 2 Akşam
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın6 Gün
G. Doğu Anadolu, Adana
62

9.900TL

en düşük kişi başı

9.900TL

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.