•  Türkçe | ₺
Romanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar TuruRomanya, Transilvanya ve Şatolar Turu

Romanya, Transilvanya ve Şatolar Turu


  • Braşov
  • Bükreş
  • Bran Kalesi
  • Veliko Tırnovo
  • Transilvanya
  • Dimitrie Gusti Ulusal Köy Müzesi
Transilvanya turları ile Romanya’nın mistik bölgelerinde unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.

Orta Çağ'dan kalma şatolar ve ürkütücü Drakula efsanesi sizleri bekliyor. Muhteşem manzaralara şahit olacağınız bu turu kaçırmayın!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul, Bükreş

Buluşma Yerleri ve Saatleri

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
20:30 Mecidiyeköy (Ege Seramik Önü)
21:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Bükreş

Sabah saatlerinde yol üzerinde alacağımız serbest kahvaltı sonrasında başkent Bükreş'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kendine has mimarisi ile farklı bir Avrupa şehri olan Bükreş şehir merkezine varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Farklı dönemleri yaşamış her dönemden farklılık ve güzellikleri bünyesinde barındıran bu güzel şehir içerisinde Devrim Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Tiyatro Binası, Atatürk Büstü göreceklerimizden bazılarıdır. Yürüyüş turunun ardından sizlere vereceğimiz serbest zamanda şehrin keyifli kafelerinde kahve içebilir, yemek yiyebilir ve sevdiklerinize hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği yer ve saatte buluşarak Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası’nı dışarıdan fotoğraflayacağımız bir noktaya gidiyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Dimitrie Gusti Ulusal Köy Müzesi’ni görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Romanya tarihindeki köy yaşamını en iyi şekilde anlatan bu müzeyi gezdikten sonra (giriş ücreti misafirlere ait) otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli ve müzikli Romen Gecesi turuna katılabilirler. (50 EUR) Gecenin ardından otelimize döneceğiz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Bükreş'te serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

3.
Gün
Bükreş, Transilvanya

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek Transilvanya şatolar turuna katılabilir. (70 EUR) Şatoları ve vampirleri hakkında anlatılan, dilden dile dolaşan hikayeleri ile masal dünyası olan Transilvanya’da ilk durağımız Sinaia’da bulunan I. Carol tarafından yaptırılmış Peleş Şatosu olacaktır. Mobilyaları, silah koleksiyonu, kütüphanesi, avizeleri ve birbirinden ilginç odaları ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek olan bu şatoyu rehberimizin anlatımı ile gezdikten sonra bir sonraki durağımız Bran Şatosu oluyor. Drakula Şatosu olarakta anılan bu muazzam şatoyu gezdikten sonra hemen yanı başında kurulan pazarda hediyelik eşya alabilir, yöresel peynirlerin tadına bakabilir veya  restoranlarda oturup keyifli bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Rehberimizin vereceği saat ve yerde buluştuktan sonra günümüzün son durağı olan çok güzel bir şehir olan Braşov’a gidiyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda Braşov’un keyifli kafelerinde kahve içebilir ve çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Konakladığımız otelde alınacaktır. 
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Braşov'da serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

4.
Gün
Bükreş, Veliko Tırnova, İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Romanya-Bulgaristan sınırında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından eski Bulgar Krallığı'nın başkenti Veliko Tırnova'ya gidiyoruz. Kendine özgü yapısı ve muhteşem manzaraları ile bu şehirde yapacağımız panoramik turun ardından siz değerli misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda kaleyi ziyaret edebilir, hediyelik eşyalar alabilir ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Turumuzun ardından rehberimizin vereceği saatte buluşma ile İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz. İstanbul'a varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konakladığımız otelde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Veliko Tırnova'da serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
4* otellerde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel ve ekstra harcamalar
Otelde alınan ekstralar ve kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Seyahat Güvence Paketi
Schengen Vizesi (Bulgaristan veya Romanya Vizesi)

EK BİLGİLER

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Bulgaristan veya Romanya Vizesi)

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.







AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#10
LOKASYON:
Romanya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 Sabah
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
50 EUR
Romen Gecesi
70 EUR
Transilvanya Şatolar Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın



4 Gün
Romanya
10

139

en düşük kişi başı