•  Türkçe | ₺
Selanik, Halkidiki ve Thassos Adası TuruSelanik, Halkidiki ve Thassos Adası TuruSelanik, Halkidiki ve Thassos Adası TuruSelanik, Halkidiki ve Thassos Adası Turu

Selanik, Halkidiki ve Thassos Adası Turu


  • Kavala
  • Halkidiki
  • Selanik
  • Thassos Adası
Yunanistan turları ile deniz, kum, güneş üçlüsüne doyarken, kültür, sanat ve tarihin eşsiz noktarını gezeceksiniz.

Bizans ve Osmanlı başta olmak üzere pek çok kültürün mirasına ev sahipliği yapan Selanik'te konaklama keyfini yaşarken, Yunanistan'ın çarşaf gibi denizlerinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
21:30 Mecidiyeköy (Polat Holding Önü)
22:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)
22:30 Beylikdüzü (Marmara Park AVM Önü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Kavala, Halkidiki, Selanik

Sabah erken saatlerde Kavala’ya varıyor ve kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molası sonrasında panoramik olarak Kavala turumuzu yapıp yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından Halkidiki’ye varıyoruz. Halkidiki, Selanik kentinin güneydoğusunda bulunan bir yarımadadır. Karakteristik üç yarımadalar, üç dişli mızrak gibi Ege’yi andırır. Güneşli, altın kumlu plajları, derin ve pitoresk körfezleri, geleneksel köyleri ve modern turistik tesisleri ve korunaklı koyları, denizi, Akdeniz iklimi ve muhteşem doğal güzelliği ile adeta Avrupa’nın Maldividir. Halkidiki bölgesinin turizm merkezi olarak, kumsalları, plajları ile ünlü Kallithea bölgesindeki anlaşmalı olduğumuz plaja varış ve tam gün yüzme için serbest zaman veriyoruz. Yüzme molamızın ardından Selanik şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Selanik'e varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuzda Atatürk Evi, Beyaz Kule, Kordon ve Aristo Caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Otele varışımızla beraber odalara yerleşme ve konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Taverna turuna (50 EUR) katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Öğle Yemeği: Plajda serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır. (Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Taverna turuna katılabilirler.)

3.
Gün
Selanik, Thassos Adası, İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Thassos Adası’na geçmek üzere Keramoti’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Keromoti Limanı’nda bizleri bekleyen feribotlarla Thassos Adası'na (25 EUR) geçiyoruz (Thassos turumuza katılmayacak misafirler Keramoti’de zaman geçirebilir). Adaya varışımız ile birlikte Thassos Adası'nın en ünlü plajlarından birine gidiyor ve tam gün sürecek deniz kum güneş keyfi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte plajdan ayrılıp limana geliyor ve İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yunan gümrüğünde pasaport işlemlerimiz tamamlandıktan sonra Yunan dükkanlarında sizlere alışverişleriniz için limitli bir süre veriyoruz. Sonrasında Türk sınırında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp İstanbul’a doğru yolumuza devam ederken Tekirdağ’da yol üzeri uygun bir tesiste vereceğimiz köfte molasının ardından İstanbul’a varışımızla birlikte siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki seyahatinizde sizlerle tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Plajda serbest olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Tekirdağ'da ekstra olarak alınacaktır. (Tur ücretine dahil değildir.)

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
1 gece otel konaklaması
1 sabah kahvaltısı
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
İlk gün sabah kahvaltısı
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Şehir, otel vergileri (Kişi başı 5 EUR olarak araç içerisinde rehbere ödenir.)
Seyahat güvence paketi (15 EUR)
Schengen vizesi (Yeşil pasaport için vize gerekmemektedir.)

EK BİLGİLER

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#52
LOKASYON:
Yunanistan (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün
Yunanistan
52

79

en düşük kişi başı