•  Türkçe | ₺
Selanik, Kavala ve Atina TuruSelanik, Kavala ve Atina TuruSelanik, Kavala ve Atina Turu

  • Nea Karvali
  • Korint Kanalı
  • Meteora
  • İskeçe
  • Kavala
  • Thassos Adası
Yunanistan'ın en güzel iki şehri olan Selanik ve Atina'da eğlence dolu bir tatil sizleri bekliyor.

Yunanistan turları ile deniz, kum, güneş üçlüsüne doyarken, kültür, sanat ve tarihin eşsiz noktarını gezeceksiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul

Buluşma Yerleri ve Saatleri

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
21:30 Mecidiyeköy (Eski Ali Samiyen Karşısı)
22:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)
22:30 Beylikdüzü (Marmara Park AVM Önü)
23:15 Silivri (5M Vega Avm Önü)
23:55 Yenice Aytemiz Tesisleri
00:25 Namık Kemal Yaypet Dinlenme Tesisleri
01:45 Keşan Sapağı (İpsala Yönü)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Nea Karvali'ye doğru yolumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Nea Karvali, Selanik

Sabah saatlerinde Nea Karvali'de vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından Selanik'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik'e varışımızın ardından, şehri panoramik gezerek Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitri Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Ayasofya Kilisesi, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanlarını görüyoruz. Selanik'in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon boyunda yürüyüş yaparak Aristoteles Meydanı'nda verilecek serbest zamanın ardından Büyük İskender Heykeli'ni görüp konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz serbest zaman geçirebilir veya ekstra olarak düzenleyeceğimiz Taverna turuna katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kordon boyu balık lokantalarında deniz mahsulleri tercih edebilir ya da meşhur Yunan dönerinin tadına bakabilirsiniz. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. (Zengin fix menü ve 2 alkol dahil olup menü içeriği deniz ürünleri ağırlıklıdır. Deniz ürünleri tüketmeyen misafirlerimiz için alternatif yiyecekler mevcuttur.)

3.
Gün
Selanik, Atina

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp Yunanistan'ın başkenti Atina'ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Meteora turumuza katılabilirler. Bu turumuzda, içinde 24 adet manastır bulunan Kalambaka kasabası yakınındaki kayaların tepesinde birbirinden bağımsız olarak kurulmuş bu manastırları görüp bir tanesini ziyaret ederek tam bir doğa mucizesine tanıklık etmiş olacaksınız. Ortodoks keşişleri Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı'ya daha yakın olmak amacıyla UNESCO dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Turumuzun ardından Atina'ya doğru yolumuza devam ediyoruz ve varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. (Yol ve hava şartlarına bağlı olarak panoramik şehir turu bir sonraki gün de yapılabilir.) Agora, Zeus Tapınağı (Panoramik), Parlamento Binası, Syntagma – Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turunun ardından şehrin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Akşamüstü dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Atina'nın sahil semtlerini göreceğimiz Pire Paşa Limanı turuna da katılarak, Pire, Paşa Limanını, Alimos, Faliro semtlerini yakından tanıyabilirler. Ardından meşhur balıkçıların olduğu Pire limanında bu enfes lezzetleri tatmanız için serbest zaman vereceğiz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. 
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. 

4.
Gün
Atina, Korint Kanalı, Pire Limanı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm günü serbest zaman olarak geçiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan dünyadaki en meşhur sit alanlarından biri olan Akropolis turuna katılabilirler. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız tur sırasında bu anıtsal alanda bulunan eserleri hikayeleriyle beraber dinleyip fotoğrafladıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz. Akropolis gezisi sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Korint Kanalı turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en meşhur kanallarından biri olan Corinth kanalından gemilerin geçişini seyredeceğiz. Turumuzun ardından Atina’ya geri dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. Taverna turumuza sürprizler ve şovlar eşliğinde limitli içecekli akşam yemeği de dâhildir. Konaklamayı Atina'da bulunan otelimizde gerçekleştireceğiz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. 

5.
Gün
Atina, Kavala, İskeçe

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Kavala turumuz öncesi sizlere meşhur Kavala kurabiyesi almanız için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yürüyüş turumuza devam edeceğiz. Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret, su kemeri ve kale içindeki eski şehir gibi tarihi ve önemli yerleri görme imkânı buluyoruz. Turumuzun ardından İskeçe'ye hareket ediyoruz ve İskeçe'ye varışımızla otobüs ile panoramik turumuzda Osmanlı'nın izlerinin hâkim olduğu tarihi dokuyu görüyoruz. Turumuzun ardından geceleme için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır. 

6.
Gün
İskeçe, Thassos, İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Thassos Adası turuna katılabilirler. (Tura katılmayacak olan misafirlerimiz İskeçe merkezde serbest olarak zaman geçireceklerdir.) Yapılacak kısa bir feribot yolculuğu sonrası muhteşem doğası ve tarihi dokusuyla sizleri hayran bırakacak Thassos Adası’na varıyoruz. Adada vereceğimiz serbest yüzme molası sonrası feribot ile geri dönüyor ve İpsala sınır kapısına doğru yolumuza devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Tekirdağ karayolunu takip edilerek İstanbula doğru hareket ediyoruz. Varışımızla beraber siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.

Seçenek 1
Ekstra Tur Paketi (2 Taverna Turu Hariç)
170 EUR yerine 155 EUR

Seçenek 1
Ekstra Tur Paketi (2 Taverna Turu Dahil)
265 EUR yerine 235 EUR

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
3* ve 4* otellerde 1 gece Selanik, 2 gece Atina, 1 gece İskeçe oda kahvaltı konaklama
Programda belirtilen panoramik şehir turları.
Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri

HARİÇ OLANLAR:
Schengen Vizesi
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
İlk gün sabah kahvaltısı
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Seyahat Güvence Paketi (15 EUR)
Şehir vergileri ve sınır geçiş ücretleri (25 EUR)

EK BİLGİLER

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#8
LOKASYON:
Yunanistan (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
45 EUR
Taverna
50 EUR
Meteora Turu
20 EUR
Pire Paşa Limanı Turu
45 EUR
Akropolis Turu (Bilet Dahil)
25 EUR
Korint Kanalı Turu
50 EUR
Taverna (Atina)
30 EUR
Thassos Adası

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın