•  Türkçe | ₺
Selanik ve Kavala Turu

  • Selanik
  • Aristoteles Meydanı
  • Gümülcine
  • Kavala
  • Porto Lagos
  • Dedeağaç
Osmanlı ve Bizans eserleri arasında eşsiz bir yolculuk sizleri bekliyor.

Bizans ve Osmanlı başta olmak üzere pek çok kültürün mirasına ev sahipliği yapan Selanik'te keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. 

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul, Selanik

Buluşma Yerleri ve Saatleri

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
20:30 Mecidiyeköy (Finansbank Önü)
22:00 İncirli (Ömür Plaza Önü)
22:30 Beylikdüzü (Marmara Park AVM Önü)
22:50 Silivri Kipa
23:30 Yenice Aytemiz İstasyonu
00:15 Namık Kemal Yay Dinlenme Tesisleri
01:45 Keşan Kavşağı

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından, Selimpaşa güzergahı üzerinden İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

2.
Gün
Selanik

Atatürk Evi Müzesi, Kordon, Via Egnatia, Aristoteles Meydanı, Taverna

Sabah saatlerinde Selanik'e varışımızın ardından, şehri panoramik gezerek Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitri Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Ayasofya Kilisesi, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanlarını görüyoruz. Selanik'in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon boyunda yürüyüş yaparak Aristoteles Meydanı'nda verilecek serbest zamanın ardından Büyük İskender Heykeli'ni görüp konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz serbest zaman geçirebilir veya ekstra olarak düzenleyeceğimiz Taverna turuna katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Mola yerlerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Kordon boyu balık lokantalarında deniz mahsulleri tercih edebilir ya da meşhur Yunan dönerinin tadına bakabilirsiniz. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirler. (Zengin fix menü ve 2 alkol dahil olup menü içeriği deniz ürünleri ağırlıklıdır. Deniz ürünleri tüketmeyen misafirlerimiz için alternatfi yiyecekler mevcuttur.)Konaklama: Hotel Philippion, Holiday Inn Thessaloniki vb.
3.
Gün
Kavala

Porto Lagos, Gümülcine, Dedeağaç

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Kavala'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2-3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiyoruz. Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neoklasik Yapılar, Panagia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Agios Nikolaos, Kimisis Teodoku Ortodoks Rum Kilisesi ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemeğin ardından dönüş yolculuğumuz için hazırlanıyoruz. İskeçe şehir merkezinden geçerek, Gümülcine'de yaklaşık 1 saat kahve molası veriyoruz. Dedeağaç şehrini panoramik olarak görüp İpsala Sınır Kapısı'na ilerleyeceğiz. (Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Porto Lagos turuna katılabilirler.) Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Tekirdağ'da köfte molasından sonra akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi buluştuğumuz noktalara bırakıyoruz. Bir sonraki Tatil Olayı organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Kordon boyu balık lokantalarında deniz mahsulleri tercih edebilir ya da meşhur Yunan dönerinin tadına bakabilirsiniz. (Tur ücretine dahil değildir.)
Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır. (Özcanlar Köfte)

DAHİL OLANLAR:
Lüks otobüslerle ulaşım
1 gece otel konaklaması
1 sabah kahvaltısı
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel ve ekstra harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
İlk gün sabah kahvaltısı
Yemekler sırasında alınan içecekler
Yurt dışı çıkış harcı (150 TL)
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Seyahat Güvence Paketi (15 EUR)
Yunanistan Vizesi

EK BİLGİLER

Pandemi sürecinde ziyaret edilecek ülkelerin, giriş protokol için istenen belge, pcr test ve ücretlerinden, ülke giriş – çıkış prosedürlerinden, ülkelerin aşı şartlarından, ziyaret edilecek ülke – bölge tasarrufunda olması dolayısıyla, Tatil Olayı'nın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Misafirlerimizin tur süresi boyunca geçerli Multi Schengen Vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.

Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına (Min. 20), müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır. (Benzin istasyonu, Dinlenme tesisleri, Market vb.)

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.

Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.

T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Uçaklı turlara katılan misafirler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Acentamız tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Olayı sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3
LOKASYON:
Yunanistan (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
5 EUR
Porto Lagos Turu
45 EUR
Taverna Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın