•  Türkçe | ₺

Gap Turları

Çıkış Tarihi
GAP TURLARI LİSTELENİYOR
 • OTOBÜS İLE

  Fırtına Gibi Gap Ve Mezopotamya Turu

  Onlarca medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, Güneydoğu Anadolu bölgesinin gizemli topraklarında unutulmaz bir Bayram tatili sizleri bekliyor.
  6 Gün
  Otobus
  7.990TL
  Detaylar
 • UÇAK İLE

  Gap Ve Mezopotamya Turu

  Onlarca medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, Güneydoğu Anadolu bölgesinin gizemli topraklarında 3 gece 4 gün, İstanbul çıkışlı ve uçaklı Gap turu sizleri bekliyor.
  4 Gün
  Ucak
  12.990TL
  Detaylar
 • OTOBÜS İLE

  Klasik Gap Turu

  Geçmişin izlerini bir arkeolog gibi takip edecek, medeniyetlerin beşiğinde tarih ve doğanın nasıl buluştuğunu kendi gözlerimizle göreceğiz.
  6 Gün
  Otobus
  8.990TL
  Detaylar
 • UÇAK İLE

  Uçaklı Gap Turu

  Onlarca medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, Güneydoğu Anadolu bölgesinin gizemli topraklarında 4 gece 5 gün, İstanbul çıkışlı ve uçaklı Gap turu sizleri bekliyor.
  5 Gün
  Ucak
  14.239TL
  Detaylar


SÜRE
TOPLAM FİYAT

Gap Turları

Tarih boyunca bereketli toprakları, göç yolları üzerine kurulu şehirleri ve ihtişamlı doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni gezip görmeniz için pek çok tur seçeneği bulunuyor. Gap turu için en iyi tur şirketi olma yolunda başarı gösteren Tatil Olayı ile paket turları arasından dilediğinizi seçerek bu büyülü topraklara adım atabilirsiniz. Farklı illerden kalkan kültür gezilerine dilediğiniz bölgeden katılabilir, uçak ya da otobüs seçeneklerini kullanarak konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir çıkışlı Gap turu gibi farklı illerden kalkan kültür gezilerine dilediğiniz bölgeden katılabilir, uçak ya da otobüs seçeneklerini kullanarak konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gap Turu Fiyatları

Gap turları ve fiyatları tur sezonuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Her sezon her bütçeye uygun olmasından dolayı tatil severlerin yüzünü güldürüyor. Tatil Olayı ile İstanbul çıkışlı gap turlarının yanı sıra, farklı şehirden hareketli ve farklı konseptlere sahip Gap turları da bulunuyor. Uçaklı Gap turu, Klasik Gap turu, Bursa Eskişehir hareketli Gap turu, Uçaklı butik Mardin-Midyat turu, İzmir hareketli uçaklı Gap turu, Ankara hareketli Gap turları hakkında detaylı inceleme yapabilir, fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Gap Turuna Ne Zaman Gidilir?

Genellikle yaz aylarında aşırı sıcaklardan dolayı tercih edilmeyen Güneydoğu Anadolu Bölgesi için en uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahardır. Mevsimler ve içeriklerinin düşünülerek hazırlandığı Gap turları, pek çok seçenekle karşınıza çıkmaktadır. Her bütçeye ve zevke göre konaklama seçenekleri bulunan klasik, uzun ve büyük Gap turu mutlaka görülmesi gereken noktaları içerir. Bölgenin her şehrinin insanda farklı anılar bıraktığı gerçeğini yaşamak istediğinizi düşünüp, bütçenizi sarsmadan yapacağınız Gap turları sizi beklemektedir.

Gap Turunda Gezilecek Yerler

Gap turu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve farklı medeniyetlerin izler bıraktığı şehirlerden oluşan bir turdur. Tur; tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel değerleri ile onlarca gezilecek yere sahiptir. Farklı içeriklere sahip Gap turları arasında klasik ve büyük turlar vardır. Şehirler değişiklik gösterse de Antakya, Diyarbakır, Mardin, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Batman ve Kahramanmaraş gezilecek yerler arasında yer alır.

Antakya: Hatay iline bağlı bölge pek çok müzesi, mimari yapısı ve yöresel yemekleri ile dikkat çeker. Defne Bölgesi; dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi, tarihin yaşadığı fotoğraflara konu olan eski Antakya evleri ve sokakları ile her köşesi ayrı güzellikler sunan bir bölgedir.
Atatürk Barajı: Gap turlarının vazgeçilmez yeri olan baraj, gezinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.
Hasankeyf: İnsanlık tarihi için oldukça önemli olan bölge, zaman geçtikçe sular altında kalmaya devam etmektedir. Ilısu Barajı'nın yapılması ile yok olmaya başlayan Hasankeyf, tamamen sular altına gömülmeden görülmesi gereken yerler arasındadır.
Mardin: Süryani ustalarının ellerinin yarattığı güzellikleri, kiliseleri, taş evleri ve manastırları görmek; şehrin eski sokaklarında büyüleyici gün batımını izlemek GAP turunun olmazsa olmazları arasında bulunur.
Şanlıurfa: İnsanlık tarihini değiştiren Göbeklitepe de görülecek yerler arasındadır. Turun içerisinde gezilecek yerler arasında yapıldığı tarihten beri kendini koruyan, dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Üniversitesi, kale ve kervansaraylar yer alır. Ağzınızın tadını yerine getiren yemeklerinden sonra Balıklıgöl'ün çevresinde çayınızı içerek, fotoğraf çekebilirsiniz.
Halfeti: Bölgede yapacağınız tekne gezisi ile köyleri görebilir, Rum Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bölgeden Gaziantep'e doğru başlayan yolculuğunuz şehrin çarşısı, mutfak müzesi ve Çingene'nin Kızı'nın tamamlandığı Zeugma Mozaik Müzesi ile devam eder.
Kahramanmaraş: Birçoğunuzun çocukluk heyecanı olan Maraş dondurmasını tadacağınız GAP turları, Tarsus'a devam ettikten sonra, St. Paul Kuyusu ve Kleopatra Kapısı ziyareti ile devam eder.

Siz de şimdi erken rezervasyon tur fırsatları arasından kendinize en uygun olan Gap turunu seçebilir, tarihin kalbine derin bir yolculuk yapabilirsiniz.