•  Türkçe | ₺
Uçaklı Gap TuruUçaklı Gap TuruUçaklı Gap TuruUçaklı Gap TuruUçaklı Gap TuruUçaklı Gap Turu
 UÇAK İLE

  • Balıklıgöl
  • Harran
  • Nemrut Dağı
  • Hasankeyf
  • Deyrulzafaran Manastırı
  • Halfeti
Onlarca medeniyeti ve kültürü içinde barındırmış, Güneydoğu Anadolu bölgesinin gizemli topraklarında 4 gece 5 gün, İstanbul çıkışlı ve uçaklı Gap turu sizleri bekliyor.

Göbeklitepe'nin gizemli hikayesi ile başlayarak, mozaiklerin halı gibi işlendiği Zeugma'ya, gündüz seyranlık gece gerdanlık manzarasıyla Balıklıgöl'e, Nemrut Dağı'nın nefes kesen atmosferinden Halfeti'ye kadar uzanan bu masalsı rota; Güneydoğu Anadolu'nun tarih, doğa, inanç, yaşam, lezzet ve mimari zenginliklerini adım adım keşfetmenize olanak tanıyor.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul, Adana, Gaziantep

Gidiş Ulaşımı
Anadolujet Özel - TK7260
08:05 - İstanbul, Türkiye (SAW-Sabiha Gökçen Uls.)
09:30 - Adana (ADA-Sakirpasa)

Dönüş Ulaşımı
Anadolujet Özel - TK7263
21:55 - Adana (ADA-Sakirpasa)
23:25 - İstanbul, Türkiye (SAW-Sabiha Gökçen Uls.)

Check-in işlemlerimiz bireysel olarak gerçekleştirdikten sonra uçuşumuz ile Adana’ya hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Adana’ ya varışta bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluşarak turumuza başlıyoruz. Adana şehir merkezini, Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprü'yü panoramik olarak görüyoruz. Ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. İlk olarak Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Gaziantep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, camii ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

2.
Gün
Şanlıurfa, Adıyaman

Sabah otelde alınan kahvaltını ardından Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı'nın suları altında kalan Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Halfeti’de vereceğimiz kısa molada çaylarınızı yudumlarken eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Fırat Nehri üzerinde Halfeti tekne turu (Ekstra tur, ücreti tur esnasında misafirler tarafından ödenir.) yapabilirler. Molamızın ardından aracımızla bu şirin kasabadan ayrılarak Adıyaman’a ulaşıyoruz. Burada öğle yemeklerimizi alıyoruz. Sonrasında bizleri bekleyen minibüslere binerek muhteşem Antiokhos’un torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüs’ünü panoramik görüyor ve ardından Roma dönemine ait Anadolu’da ki en büyük köprülerden biri olan Cendere Köprüsü üzerinde yürüyüş yapıyoruz. Gezimizin ardından Komagene krallığının en görkemli tümülüsü olan Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. (Ekstra tur, ücreti tur esnasında misafirler tarafından ödenir.) (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek günümüzü sonlandırıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.

3.
Gün
Diyarbakır, Batman

Sabah otelde alınan kahvaltını ardından Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi'ni ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı'yı, Keçi Burcunu ve Dicle Havzası' fotoğrafladıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıyor ve Batman’a ulaşıyoruz. (Dileyen misafirlerimizle Malabadi Köprüsü turumuzu ekstra olarak gerçekleştiriyoruz.) Öğle yemeklerimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilısu Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini, gizli su tünelini, El Rızık camiinin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından ayrılarak otelimize gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.

4.
Gün
Mardin

Sabah otelde alınan kahvaltını ardından Dinler ve Dillerin Başkenti olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Bu gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve Kutsalların Kutsalı anlamına gelen Kduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümlülerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Artuklu mimarisinin baş yapıtlarından olan Mezopotamya manzarası sizleri büyüleyecek olan Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Eski PTT Binası, Ulu Camii, Şehidiye Camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. (Dileyen misafirlerimizle Dara Antik Kenti turumuzu ekstra olarak gerçekleştiriyoruz.) Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında öğle yemeğimizi bu güzel şehirde aldıktan sonra Kızıltepe-Viranşehir üzerinden yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağı olan Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbeklitepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbeklitepe gezimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde. Ardından dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence Urfa sıra gecesine katılabilirler.

Önemli
Şanlıurfa konaklamamız oda kahvaltı şeklinde olup dileyen misafirlerimiz sıra gecesi programına katılabilirler. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence ve yemekli sıra gecesi programına katılabilir. (Ekstra)

5.
Gün
Şanlıurfa

Sabah otelde alınan kahvaltını ardından Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Balıklıgöl çevresinde yapacağımız gezide Halil-ül Rahman Camii ve Rızvaniye Camileri ilk durak noktamız olacak. Ardından Ayn-el Zeliha Gölünü görüyor ve Mevlid-i Halil Camii’ye geçiyoruz. Bu noktada Hz. İbrahim’in makamını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Bedesten de vereceğimiz serbest molanın ardından Peygamberler Şehriurfa’ya bağlı ismi yolların kesiştiği yer anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından yemeklerimizi yiyor ve Şanlıurfa’dan ayrılıyoruz. Ardından Adana Havalimanına giderek turumuzu tamamlıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka Tatil Olayı organizasyonunda karşılaşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklayacağımız otelde alınacak ve tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Dinlenme tesislerinde alınacaktır. (Ekstra)

DAHİL OLANLAR:
3 gece yarım pansiyon 1 gece oda kahvaltı konaklama
Gidiş-dönüş uçuş biletleri (Uçuş müsaitliklerine göre parkur değişikliği gerçekleşebilir.)
Otellerde 4 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 3 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği
Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
Çevre gezileri
Rehberlik hizmetleri
Zorunlu seyahat sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Programda belirtilen son gün akşam yemeği
Şanlıurfa konaklama günü akşam yemeği
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Müze ören yeri giriş ücretleri
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar
Halfeti tekne turu
Sıra gecesi
Malabadi Köprüsü gezisi
Nemrut Dağı gezisi ve minibüs ücretleri

EK BİLGİLER

Turumuzun süresi 4 gece 5 gündür.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.

Rehberimiz programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına görebelirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde acenta sorumlu değildir.

Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu turun gerçekleşmesi için katılımcı sayısının en az 30 olması gerekmektedir. Acenta yeterli sayıda misafire ulaşamaz ise turu bir başka seyahat acentası ile ortaklaşa düzenleme hakkını dahil olan olmayan hizmetler aynı kalmak şartı ile kendinde saklı tutmaktadır. Aksi bir durumda acenta misafirlerine 1 gün öncesinden haber vermek şartı ile turu iptal etme hakkı vardır.

Tur iptali acenta tarafından rezervasyon esnasında verilen cep telefonu numarası, yada mail üzerinden misafirlerine bildirilir. Yasal süreç olduğundan misafirlerin tazminat hakkı yoktur.

Turlarda kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve yardımcısına aittir.

Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Olayı sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Tatil Olayı bu durumlarda sorumluluğu yoktur.

Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Tatil Olayı sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Müze kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.

Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası misafire ait özel bir harcamadır.)

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#70
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah, 3 Akşam
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir.

Paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yapılacak sözleşmenin feshi bildirimlerinde ise ödenmesi zorunlu vergi, resim, harç, sigorta prim ödemesi ile 3. kişilere ödenip geri alınması mümkün olmayan bedeller ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflara ek olarak paket tur bedelinin %50’sini, 21 gün ve daha az süre kalması halinde ise %100’ünü Tatil Olayı’na cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün
G. Doğu Anadolu
70

14.239TL

en düşük kişi başı