•  Türkçe | ₺
Üsküp TuruÜsküp TuruÜsküp TuruÜsküp Turu

  • Rahibe Teresa Anıt Evi
  • Çifte Hamam
  • Matka Kanyonu
  • Ohrid Gölü
  • Harabati Baba Tekkesi
  • Aziz Panteleimon Kilisesi
En ucuz ve vizesiz Makedonya turu fırsatları ile Üsküp şehrini gezip, Ohrid tekne turu ile tarihi yerleri görebilirsiniz.

Uygun tatil fırsatları ve vizesiz tatil paketleri bulabileceğiniz Makedonya turlarında ister bu güzel ülkeyi keşfedebilir, isterseniz de Balkan turları bünyesinde diğer güzel bölgelerle beraber bu coğrafyayı tanıyabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
İstanbul, Üsküp

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda buluşup check-in işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC103 sayılı tarifeli seferi ile 10:25’de Üsküp’e doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 1,5 saat sürecek uçuşumuzun ardından 10:55’te Üsküp’e varış. Varışımıza istinaden bizi bekleyen otobüsümüzle panoramik Üsküp turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan ve evliyalar şehri olarak bahsettiği, Bursa’ya benzettiği Üsküp’te kaleye gidecek ve kaleden şehir manzarasını izleyeceğiz. Ardından şehrin Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyeti altında olduğu yaklaşık 600 yıllık geçmişten günümüze ulaşan Yahya Paşa ve Mustafa Paşa Camii, Kapan Han’ı, II. Bayezid döneminde Davud Paşa tarafından yaptırılan ve artık Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan Çifte Hamam’ı göreceğiz. Kendimizi evimizde hissedeceğimiz Türk Çarşısı’ndan sonra Üsküp’ün ortasından geçen Vardar Nehri kıyılarına varacak ve aslen Bizans İmparatoru Justinyen tarafından 6. yüzyılda yapılan ancak günümüze ulaşan haliyle Fatih Sultan Mehmed döneminde inşa edilerek 1469 yılında hizmete açılan, toplam 13 kemerli Taş Köprü’yü geçecek, Makedonya Meydanı’na doğru ilerleyeceğiz. Şehrin ana meydanı olan bu yerde 2011 yılında Makedonya Cumhuriyeti’nin yirminci kuruluş yılını kutlamak amacıyla dikilen Büyük İskender heykelini ve günümüzde iş hanı olarak hizmet veren, Ristik ailesi için 1926 yılında inşa edilen Ristik Sarayı’nı göreceğiz. Asıl adı Agnes Gonca Boyacı olan, Nobel Barış Ödülü sahibi Arnavut Katolik Rahibe Teresa’nın Üsküp doğumlu olması sebebiyle anısına kurulan, üst katı kilise alt katı ise rahibenin yaşamından kesitlerin sunulduğu bir müze olarak kullanılan Rahibe Teresa Anıt Evi’nin önünden geçerek devam edecek yolculuğumuz şehrin simgesi olan garla son bulacak. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Belirlenen saatte buluşup dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, akşam saatlerinde ekstra düzenlenecek Makedon gecesi turuna katılabilecekler. Geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Ekstra Tur (Yemekli Makedon Gecesi) 60 EUR

2.
Gün
Üsküp

Kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenlenecek Matka Kanyonu turumuza katılabilirler. Treska Nehri’ni barındıran bu olağanüstü doğal alanda Balkanların en derin mağarası olan Vrelo Mağarası’nı, kanyonu, kanyonda kuru on dördüncü yüzyıldan kalma manastırları göreceğiz. Yaklaşık bir saatlik tekne turumuz sırasında nefes kesen görüntülere şahit olacağımız gezimizden sonra teleferikle Vodno Dağı’na çıkacak, dağda dünyanın en büyük haçlarından birini barındıran Aziz Panteleimon Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Temiz havada ve el değmemiş doğada bir gezi yapacağız. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Ekstra Tur (Matka Kanyonu) 40 EUR

3.
Gün
Üsküp, Ohrid

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Ohrid’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Tetova'da (Kalkandelen) duruyor Alaca Camii ziyaret ediyor ve İpek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Arından Ohrid’e varşına istinaden Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesi'ni geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St. Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni Çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid Gölü göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz Naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı görecek, gölde sandal gezisi yapacağız. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Daha sonra Üsküp'te bulunan otelimize transfer ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

Ekstra Tur (Güney Makedonya, Ohrid) 100 EUR

4.
Gün
Üsküp, İstanbul

Kahvaltıdan sonra serbest zaman ve odaların boşaltılması. Daha sonra rehberimizin belirttiği saatte bir araya gelecek ve Üsküp Büyük İskender Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları’nın PC352 sayılı seferiyle 10.15’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Varışımızla birlikte turumuzun sonuna geliyor ve siz değerli Tatil Olayı misafirleri ile bir sonraki organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
İstanbul - Üsküp – İstanbul arası Pegasus Hava Yolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak
bileti
Havalimanı vergileri
Havaalanı ve otel transferleri
Panoramik Üsküp şehir turu
3 gece oda kahvaltı konaklama

HARİÇ OLANLAR:
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Programda belirtilen ekstra turlar
Kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri

EK BİLGİLER

Tatil Olayı, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden 48 saat önce iletilecektir.

Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. Yeterli kişi sayısı oluşmadığı takdirde ekstra turlarda fiyat değişikliği olabilir ya da turlar gerçekleştirilmeyebilir.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Programda belirtilen oteller müsaitliğe bağlı olarak aynı kategoride farklı otellerle değiştirilebilir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#56
LOKASYON:
Makedonya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün
Makedonya
56

360

en düşük kişi başı

360

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.